fbpx

HFM

artykulylista3

 

Lexicon MC-10

news092018 007

Katalog należącej do koncernu Harmana marki Lexicon wzbogacił się o procesor dźwięku przestrzennego. Poza obsługą formatów Dolby Atmos i DTS:X 3D, MC-10 realizuje autorskie algorytmy Logic7 Immersion.

MC-10 to procesor z górnej półki i najwyższy model Lexicona. Powstał z myślą o pracy w systemach kina domowego klasy high-end. W wyposażeniu, oprócz standardowych gniazd RCA, znalazły się zbalansowane wyjścia do końcówek mocy. Jest też siedem wejść i trzy wyjścia HDMI 2.0a, z obsługą zwrotnego kanału audio (ARC), Dolby Vision i oczywiście 4K/60p. Do drugiej strefy można wysłać nie tylko dźwięk, ale także obraz 4K. Poziom sygnału na wyjściach subwooferów reguluje się osobno, co ułatwia dźwiękową integrację systemu. W sekcji audio zastosowano m.in. DAC Cirrus CS42528 24 bity/192 kHz. Układ kalibracji Dirac Live automatycznie dostosowuje parametry procesora do akustycznej specyfiki pomieszczenia odsłuchowego.

news092018 008

MC-10 dekoduje wszystkie popularne formaty dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos i DTS:X 3D, a napisany przez Harmana algorytm Logic7 Immersion tworzy efekty przestrzenne, wykorzystując w tym celu wszystkie głośniki systemu, także górne, przewidziane przez Atmos. Jak deklaruje producent, uzyskany efekt jest trójwymiarowy, naturalny i otacza słuchacza ze wszystkich stron. Przednią ściankę MC-10 zdobi 12,5-mm panel szczotkowanego, anodowanego aluminium. Do regulacji głośności służy aluminiowe pokrętło o średnicy 5 cm. Opcje menu są wyświetlane na, typowym dla Lexicona, niebieskim displayu matrycowym. Na przedniej ściance znalazło się również wyjście słuchawkowe 3,5 mm (mały jack). Maksymalny poziom przy obciążeniu 32 omów wynosi 2 V. Lexicon MC-10 powinien już być dostępny w Polsce.

Cenę ustalono na 25900 zł.