fbpx

HFM

artykulylista3

 

Lexicon RV-6

news092018 005

Lexicon uzupełnił katalog amplitunerem AV. Urządzenie dekoduje wszystkie popularne formaty dźwięku surround i jest wyposażone w układ automatycznej kalibracji.

Lexicon RV-6 to 7-kanałowy amplituner AV, wyposażony w liczne nowinki techniczne. Ważniejszy od software’owych wodotrysków wydaje się jednak fakt, że zamontowano w nim porządne wzmacniacze pracujące w klasie AB oraz zasilacz, który potrafi im dostarczyć odpowiednie dawki energii. Maksymalny apetyt na prąd sięga 1,5 kW. Tyle amerykański amplituner pobierze z sieci energetycznej przy obciążeniu wszystkich kanałów i pracy pełną parą. Moc samych wzmacniaczy producent określa konserwatywnie: 110 W przy pracujących dwóch kanałach i 90 W przy siedmiu. Zniekształcenia harmoniczne nie przekraczają 0,2 %. Podobnie jak w przypadku procesora MC-10, lista dekodowanych formatów surround obejmuje m.in. Dolby Atmos i DTS:X 3D. Nie zabrakło także układu automatycznej kalibracji Dirac Live ani autorskiego systemu Logic7 Immersion, uprzestrzenniającego dźwięk z użyciem wszystkich głośników w systemie.

Sygnał cyfrowy na analogowy zamienia układ Cirrus CS42528 (24 bity/ /192 kHz). Wyposażenie w gniazda obejmuje siedem wejść i trzy wyjścia HDMI 2.0a z obsługą HDCP 2.2, 4K Ultra HD i 3D oraz kompatybilne z Dolby Vision. Użytkownik ma także do dyspozycji sześć wejść liniowych, wielokanałowe wyjście pre-out 11.2 do podłączenia zewnętrznych wzmacniaczy mocy, a także wyjście do drugiej strefy (wszystkie RCA). Sygnał cyfrowy obsługują cztery wejścia koaksjalne RCA i dwa optyczne Toslinki. Do podłączenia przewodów kolumnowych służą solidne terminale z plastikowymi nakrętkami, zapobiegającymi przypadkowemu zetknięciu końcówek. W wyposażeniu uwzględniono także złącze Ethernetu, wyzwalacze oraz port RS232. Na aluminiowym froncie zamontowano gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz uniwersalne wejście analogowe o tej samej średnicy. Amplituner został fabrycznie przystosowany do obsługi serwisu Spotify Connect. Lexicon RV-6 jest już dostępny w sprzedaży.

Importer ustalił cenę na 17900 zł.