fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Xtreme 2

news092018 003

JBL opracował nową wersję drugiego co do wielkości głośnika Bluetooth. Xtreme 2 jest wodoodporny, mocny i wyposażony w akumulator o wystarczającej pojemności.

Określenie „wystarczająca” należy interpretować tak samo jak parametr mocy podawany kiedyś przez Rolls Royce’a. Tak jak do rozpędzenia dużej limuzyny niezbędny był odpowiedni silnik, tak mocny JBL potrzebuje wydajnego akumulatora. Ten w Xtreme 2 ma pojemność 10000 mAh i został wykonany w technologii litowo-polimerowej. Według deklaracji producenta, wystarcza nawet na 15 go- dzin pracy. Ładowanie do pełna zajmuje 3,5 godziny, a poziom zgromadzonej energii wskazują białe diody na spodzie. Głośnik może także pełnić funkcję powerbanku, np. dla smartfonu, z którego odtwarzamy pliki. Wykorzystamy go również do rozmów telefonicznych – ma bowiem wbudowany mikrofon. Głos rozmówcy powinien być słyszalny nawet w sporym gabinecie i wyraźny dzięki systemowi redukcji szumów. JBL Xtreme 2 działa w oparciu o bezprzewodową transmisję Bluetooth 4.2.

Parowanie z telefonem przebiega bardzo sprawnie i po chwili sprzęt jest gotowy do użytku. Komputer, zwłaszcza pracujący pod kontrolą Windowsa, może zażądać PIN-u, ale to nie wina JBL-a, tylko systemu operacyjnego. Wpisanie czterech dziewiątek powinno załatwić sprawę. Ponadto Xtreme 2 wyposażono w funkcję JBL Connect+, która po skorzystaniu z odpowiedniej aplikacji umożliwia bezprzewodowe połączenie nawet 100 kompatybilnych głośników. Natężenie dźwięku z takiej „instalacji” to już naprawdę nie przelewki. Jak na sprzęt przenośny, JBL jest duży i ciężki (2,4 kg). W solidnej obudowie umieszczono cztery przetworniki: dwa 20-mm wysokotonowe i dwa 70-mm nisko-średniotonowe. Efektywność reprodukcji basu zwiększają dwie membrany bierne promieniujące na boki. Wrażenie solidności podkreślają metalowe obręcze, które u szczytu przechodzą w zintegrowane uchwyty, a przy podstawie – w stabilne nóżki. W zestawie znajduje się dosyć szeroki pasek, który można zaczepić o uchwyty i przenosić głośnik na ramieniu. JBL przewidział sytuację, że w czasie transportu ktoś poczuje się spragniony i umieścił na pasku otwieracz do butelek. Praktyczna inicja- tywa. JBL Xtreme 2 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, zielonej i czarnej.

Kosztuje 1299 zł.