fbpx

HFM

artykulylista3

 

High End 2018

news042018 005

Jak co roku w Monachium odbędzie się wystawa High End. Organizator – High End Society – zaprasza zwiedzających do centrum M.O.C. w dniach 10-13 maja 2018 roku.

Będzie to 15. edycja imprezy w tej lokalizacji. Do Monachium High End przeniósł się w 2004 z hotelu Kempinski we Frankfurcie. Wystawa odbywa się od 1982 roku (w Kempinskim od 1983) i jest obecnie największą tego typu imprezą w branży hi-fi na świecie. W 2018 roku wydarzenie promuje Kari Bremnes. Norweska wokalistka najpierw weźmie udział w konferencji prasowej, której tematem przewodnim będzie „Reprodukcja nagrań w systemie high-end z perspektywy profesjonalnego muzyka”. Dzień później, 11 maja w południe, będzie podpisywać swój najnowszy album „Det vi Har” przed halą 3. High End 2018 można zwiedzać od czwartku 10.05 do niedzieli 13.05 w godzinach 10.00-18.00 (w niedzielę do 16.00). Pierwszy dzień jest branżowy i dostępny jedynie po uzyskaniu akredytacji. Pozostałe – otwarte dla wszystkich zwiedzających. Wystarczy kupić bilet, jak na każdą inną imprezę tego typu, a później do woli oglądać i słuchać najlepszych systemów na świecie. Wejściówka na jeden dzień kosztuje 15, a na dwa – 25 euro. Zakupu należy dokonać przez stronę organizatora, wybierając odpowiednią zakładkę (osobne dla biletów jedno- i dwudniowych). Uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne i seniorzy mogą liczyć na zniżkę do 10 euro za dzień. Dzieci do lat 14 wchodzą za darmo, ale w takim przypadku dobrze mieć ze sobą dokument potwierdzający ich wiek.

Darmowe wejściówki przysługują także dziennikarzom, ale ci muszą się wykazać przynajmniej kilkoma publikacjami. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.highendsociety.de i wkleić link lub załączyć skan napisanego przez siebie artykułu. Potwierdzenie i bilet przyjdą e-mailem. Wstęp dla pozostałych przedstawicieli branży – importerów, handlowców i sprzedawców – jest płatny. Jeżeli kupią bilet przez stronę – zapłacą 25 euro. W kasie ten sam bilet będzie kosztował 40 euro. Do Monachium można się dostać samolotem albo samochodem. Jeżeli zdecydujecie się na pierwszą opcję, to z lotniska odbierze Was bezpłatny autokar. Podróż samochodem jest dość długa, ale wygodna. Po samym mieście jeździ się powoli, lecz płynnie. Pod halami M.O.C. znajduje się ogromny parking, na którym można pozostawić pojazd, a następnie windą wjechać bezpośrednio na teren wystawy. Dzień postoju powinien kosztować 10-15 euro. Zważywszy na fakt, że za każdą sztukę pozostawionego w szatni bagażu (walizka, torba na aparat, plecak) należy uiścić opłatę 2,5 euro, jest to bardzo dobra cena. Zwłaszcza że wszystko to można zostawić w samochodzie i bez nadmiernych obciążeń udać się na wystawę. Baza hotelowa Monachium i okolicznych miejscowości jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu nie ma kłopotu z noclegiem. Bez trudu uda się znaleźć dobrze skomunikowany hotel albo pensjonat w rozsądnej cenie. Stawka rzędu 100 euro za pokój dwuosobowy powinna być osiągalna. Komunikacja miejska w Monachium jest zorganizowana wzorcowo, podobnie jak sama impreza.

Jeżeli będziecie korzystać z metra, to najbliżej wystawy znajduje się stacja Freimann. Zdecydowanie warto się wybrać. Gorąco zachęcamy.