HFM

artykulylista3

 

Electrocompaniet ECM 1

news032018 006

Electrocompaniet wprowadził do oferty odtwarzacz sieciowy. Jest kompatybilny z wieloma źródłami i formatami, a do konwersji sygnału wykorzystuje DAC z modelu ECD 2.

Za pośrednictwem ECM 1 można słuchać muzyki z sieci domowej, urządzeń przenośnych, pamięci zewnętrznych, rozgłośni internetowych oraz serwisów streamingowych: Spotify, Tidal i Qobuz. Do tych ostatnich ma wkrótce dołączyć Deezer; pojawi się też opcja słuchania plików MQA. Producent deklaruje systematyczne zamieszczanie aktualizacji oprogramowania, które pozwolą korzystać z nowych opcji streamingu.

W ECM 1 można zainstalować opcjonalny dysk SATA 2,5 albo 3,5 cala, który będzie służył do zapisu plików w samym odtwarzaczu. Po podłączeniu dysk zostanie automatycznie sformatowany. Lista obsługiwanych formatów obejmuje WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, ALAC, FLAC, APE, AIFF, WMA do 24 bitów/192 kHz, a także DSD do DSD128 (5,6 MHz). ECM 1 jest kompatybilny z transmisją AirPlay, DLNA i UPnP. Może również pracować jak zwykły przetwornik c/a. Konwersja sygnału odbywa się z parametrami 24 bity/192 kHz. Jeżeli dane ze źródła będą miały niższą rozdzielczość – urządzenie wykona upsampling. Nowego Electrocompanieta wyposażono w cztery wejścia cyfrowe: dwa optyczne i dwa koncentryczne RCA. Jest też port USB dla zewnętrznej pamięci. Do połączenia z siecią lokalną służy Ethernet albo Wi-Fi. Urządzenie potrafi zindeksować oraz odtworzyć zgromadzoną w niej muzykę. Sygnał analogowy jest dostępny na wyjściach XLR oraz RCA. Przewidziano też jedno wyjście cyfrowe – koncentryczne RCA. Obsługę ułatwia bezpłatna aplikacja EC Remote, dostępna na iOS i Android. Electrocompaniet ECM 1 jest już dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 11800 zł.