HFM

artykulylista3

 

Marantz ND8006

news032018 004

Marantz opracował uniwersalne źródło cyfrowe. ND8006 łączy funkcje odtwarzacza CD i sieciowego, może służyć jako zewnętrzny DAC, a dodatkowo jest kompatybilny z systemem multiroom HEOS.

Marantz ND8006 powstał z myślą o odtwarzaniu muzyki z jak największej ilości źródeł cyfrowych. Transport CD odczytuje płyty fizyczne, ale to zaledwie początek możliwości japońskiego urządzenia. Sprawdzi się przy słuchaniu muzyki z rozgłośni internetowych oraz serwisów streamingowych Amazon Prime Music, Deezer Premium+, Spotify Connect lub Tidal. Współpracuje z siecią domową, a także przenośnymi pamięciami USB. Tryb przetwornika c/a pozwala natomiast podłączyć komputer i inne urządzenia wysyłające sygnał cyfrowy. Odczytywane formaty plików to DSD do 11,2 MHz oraz PCM 32 bity/384 kHz. Ponadto obsługiwana jest transmisja Apple AirPlay oraz Bluetooth, dzięki czemu można przesyłać muzykę z urządzeń przenośnych. Marantz poleca ND8006 w komplecie ze wzmacniaczem PM8006, który ma wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny do gramofonu. Taki zestaw będzie w stanie odtworzyć niemal dowolny nośnik czy format, wyłączając jedynie płyty SACD. Oba urządzenia wyposażono w pilot do sterowania całym systemem. W ten sposób zbudujemy uniwersalną, jednolitą stylistycznie i wygodną w obsłudze wieżę stereo.

Funkcja HEOS umożliwia nagłośnienie większej liczby pomieszczeń w trybie multiroom. W tym celu należy podłączyć kompatybilne głośniki. Kontrolę zapewnia aplikacja napisana na urządzenia przenośne. Jeżeli chodzi o szczegóły budowy, to zastosowano przetwornik ESS9016 Sabre, taktowany jednym z dwóch zegarów, zależnie od częstotliwości próbkowania. Sygnał do konwersji przygotowuje autorski filtr cyfrowy Marantza – Musical Digital Filtering. Wejścia cyfrowe – USB typu B oraz dwa optyczne i jedno koncentryczne – są izolowane, aby szum nie przenosił się na resztę układu. W sekcji analogowej zamontowano firmowe moduły HDAM-SA2 (Hyper-Dynamic Amplifier Modules). Sygnał wyprowadzają gniazda RCA. Dostępny jest tryb stały i zmienny. Całość zasila ekranowany transformator toroidalny. ND8006 został wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy, w którym wykorzystano m.in. moduły HDAM-SA2, takie same jak w analogowej części przetwornika. Przełącznik wyboru wzmocnienia pozwala dopasować poziom sygnału na wyjściu do podłączonych w danym momencie nauszników. Kiedy sekcja słuchawkowa nie jest używana, można ją odłączyć funkcją „Headphones off” i w ten sposób uzyskać czystszy dźwięk przy korzystaniu z kolumn. Możliwość wyłączania przewidziano także dla łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Odtwarzacz ND8006 jest produkowany w japońskiej fabryce Marantza. Podobnie jak wzmacniacz, występuje w kolorach czarnym oraz srebrno-złotym. Urządzenie jest już dostępne w Polsce.

Cenę ustalono na 5495 zł.