HFM

artykulylista3

 

Urodzinowe Acrolinki

news022018 008

Acrolink obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Z tej okazji w ofercie japońskiej marki pojawiły się dwa urodzinowe przewody zasilające.

Acrolink rozpoczynał działalność pod marką Acrotech. Następnie firma przekształciła się w Acrolinka. Pod obiema markami działa już od trzech dekad i ma na koncie wiele udanych kon- strukcji. Jubileuszowe sieciówki 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030 reprezentują średnią półkę cenową. Obie wyróżniono włoskim dopiskiem „Anniversario”. Wynika to z przekonania zespołu japońskiej wytwórni, że właśnie w XVIII-wiecznej Italii powstały zręby całej muzyki, którą współcześnie znamy – od klasyki, przez rock i pop, aż do folku z całego świata. Jeżeli natomiast chodzi o stronę techniczną, Japończycy postawili na miedź Stressfree 7N, czyli o czystości 99,99999 %. Materiał na przewodniki to DUCC (Dia Ultra Crystallized Copper), wytwarzany przez Mitsubishi Cable Industries. Metal ma regularną strukturę, z kryształami kilkadziesiąt razy większymi niż w standardowo produkowanych drutach.

news022018 009

Na proces jego wytwarzania składa się wiele etapów, m.in. wyciąganie z prętu o większej grubości, wyżarzanie czy naświetlanie promieniami Roentgena. Użycie zaawansowanych technik pozwala zredukować powierzchnię styku między kryształami, a także uzyskać jednolitą kierunkowość. Sieciówki Acrolinka mają budowę wielożyłową. W porównaniu z modelami ze standardowej oferty w zbliżonej cenie zwiększono ilość nitek w każdej żyle. Eliminacji drgań mechanicznych służą rozwiązania sprawdzone w standardowych wersjach 7N-PC 4020 i 7N-PC 4030. Wszystkie trzy żyły są izolowane żywicą poliolefinową oraz mieszanką proszku wolframowego z amorficznym. Wytworzona w ten sposób struktura szczelnie je oplata.

Otulina zewnętrzna to odporny na odkształcenia mechaniczne oraz promieniowanie UV poliuretan, który dodatkowo wytłumia drgania. Urodzinowe sieciówki Acrolinka są już dostępne w Polsce. W wersjach 1,5 m i 2 m kosztują, odpowiednio: 1790 zł i 1990 zł (7N-PC 4020 Anniversario) oraz 2490 zł i 2690 zł (7N-PC 4030 Anniversario).