HFM

artykulylista3

 

Marantz PM8006

news012018 009

Marantz postanowił uszczknąć dla siebie kawałek analogowego tortu. Wyposażył swój najnowszy wzmacniacz w układ korekcyjny dla gramofonu, a następnie mocno ten fakt podkreślił w oficjalnej informacji prasowej.

PM8006 to najświeższa propozycja Marantza. W integrze o mocy 70 W na kanał zainstalowano pięć wejść liniowych oraz przedwzmacniacz korekcyjny dla gramofonu z wkładką MM. Niby nic nadzwyczajnego, ale napisano na ten temat elaborat godny co najmniej wysłania bezzałogowej misji na Marsa. Nie będziemy się jednak zajmować egzaltowanymi sformułowaniami, przejdziemy od razu do tematu. A ten jest o tyle ciekawy, że sekcję gramofonową Music Phono EQ wykonano, łącząc firmowe moduły HDAM z tranzystorami JFET. Ze ścieżki sygnałowej wyeliminowano kondensatory sprzęgające, co powinno się przełożyć na dokładniejsze odwzorowanie skrajów pasma i niższe zniekształcenia. Korekcja RIAA jest przeprowadzana w modułach HDAM, zaś wzmocnienie – we wzmacniaczach operacyjnych pracujących w klasie A.

Wszystkie wejścia są buforowane, dzięki czemu układ jest mniej wrażliwy na charakterystykę podłączonych źródeł. Elektroniczną regulację głośności kontroluje mikroprocesor. W wyposażeniu PM8006 nie zabrakło regulacji barwy tonu oraz zestawu pre- -out/main-in. Wyjście sygnału z przedwzmacniacza i wejście do końcówki mocy znacznie ułatwia integrację wzmacniacza stereo z systemem kina domowego. Sygnał do kolumn wyprowadzają dwa komplety solidnych terminali, wytwarzanych na zlecenie Marantza ze srebrzonego mosiądzu. Zasilacz oparto na podwójnie ekranowanym transformatorze toroidalnym. Podstawa obudowy to trójwarstwowa płyta nośna, efektywnie izolująca od wibracji i zapewniająca stabilność mechaniczną. Całość wspiera się na nowo opracowanych nóżkach antywibracyjnych. Marantz PM8006 będzie dostępny w kolorach czarnym i srebrno-złotym. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do sklepów jeszcze w grudniu 2017.

Dystrybutor ustalił cenę na 4995 zł.