HFM

artykulylista3

 

Ultrasone Edition 15

news012018 008

Ultrasone poinformowało o wprowadzeniu do oferty słuchawek Edition 15. To referencyjny model, wyposażony w tytanowo-złoty przetwornik GTC i opatentowaną przez niemieckiego specjalistę technologię S-Logic EX.

Edition 15 to słuchawki otwarte, a zarazem pierwsze, w których Ultrasone zastosowało 40-mm dynamiczny przetwornik GTC, napędzany magnesem neodymowym. GTC to skrót od „gold titanium compound”. Oznacza membranę, której kopułkową część centralną wykonano z tytanu, natomiast okalający ją pierścień pozłocono i pokryto siecią równomiernie rozmieszczonych nacięć. Zdaniem konstruktora, takie połączenie materiałów ma optymalnie łączyć sztywność i odporność na odkształcenia ze zdolnością rozbijania rezonansów. Wynikiem powinien być detaliczny i naturalnie ciepły dźwięk. Edition 15 to również pierwsze otwarte słuchawki Ultra- sone z rozwiązaniem S-LogicEX. Polega ono na ustawieniu przetwornika niecentrycznie do ucha słuchacza. Obecnie to nic nadzwyczajnego, ale warto pamiętać, że Ultrasone było pierwszą firmą, która zastosowała taką geometrię. Jej efektem ma być bardziej naturalny rysunek sceny dźwiękowej, zbliżony do uzyskiwanego z kolumn głośnikowych. Producent podkreśla, że słuchawki, w których wykorzystano S-Logic, mogą pracować ciszej od standardowych, a zapewnić takie samo odczucie ciśnienia akustycznego i pełni dźwięku.

Zmniejsza to wrażenie zmęczenia u słuchacza i jest bezpieczniejsze dla uszu. W Edition 15 zastosowano także ekranowanie ULE, redukujące niemal do zera wpływ na odbiorcę pola elektromagnetycznego. Muszle wykonano z drewna czereśni amerykańskiej, używanego również do produkcji instrumentów muzycznych. Pałąk obszyto skórą merynosów, a poduszki wyłożono mikrowelurem. Jeżeli te ostatnie się zużyją, można je łatwo wymienić, dzięki pomysłowemu mocowaniu na magnes. Elementy metalowe to polerowana stal szlachetna. Słuchawki wyposażono w symetryczne, czteropinowe gniazda lemo. W zestawie producent nie dołącza jednak kabli symetrycznych i należy się w nie zaopatrzyć samemu. Są za to najpopularniejsze standardy: 1,2 m oraz 3 m, oba czterożyłowe, zakończone wtykiem 3,5 mm (mały jack), oraz przejściówka na 6,5 mm. Słuchawki są sprzedawane w gustownej skórzanej walizeczce, która może służyć do transportu i przechowywania. Produkcję Edition 15 ograniczono do 999 egzemplarzy. Każdy nosi indywidualny numer seryjny. Wszystkie powstaną w niemieckim zakładzie Ultrasone. Wysoką jakość wykonania producent potwierdza pięcioletnią gwarancją. Omawiane słuchawki powinny już być dostępne w sklepach.

Dystrybutor ustalił cenę na 9990 zł.