HFM

artykulylista3

 

AudioQuest NightHawk Carbon

news2017 007

AudioQuest wprowadza do sprzedaży słuchawki NightHawk Carbon. Odświeżoną wersję dotychczasowego modelu NightHawk poprawiono pod względem akustycznym, jak również ergonomicznym i wizualnym.


NightHawk Carbon to konstrukcja otwarta, wyposażona w duże, bo 50-mm przetworniki dynamiczne. Membranę z biocelulozy i gumowy resor przystosowano do pracy z relatywnie dużym wychyleniem liniowym. Komfort użytkowania ma zapewnić elastyczny pałąk otoczony miękką poduszką, która unosi się przy napotkaniu oporu lub nacisku. W ten prosty sposób słuchawki dopasowują się do głowy użytkownika, bez potrzeby dodatkowej ingerencji z jego strony, np. naciskania lub przesuwania elementów. Kształt maskownicy chroniącej przetworniki zaprojektowano tak, by nie powodowała niepożądanych odbić. Jej wewnętrzne oczka są węższe i rozmieszczone szerzej niż te na zewnątrz. Dzięki temu fale dźwiękowe łatwiej docierają do maskownicy, ale trudniej ją pokonują. Rozwiązanie ogranicza wydostawanie się dźwięku na zewnątrz, ale także zmniejsza niekontrolowane odbicia, które mogłyby pogorszyć czytelność szczegółów i zaburzyć rysunek sceny. Wokółuszne obudowy wykonano z tzw. ciekłego drewna.

Powstaje ono z prawdziwego drewna, które po połączeniu z włóknem roślinnym zostaje podgrzane, doprowadzone do ciekłego stanu i przetworzone tak, że daje się formować wtryskowo. W przeciwieństwie do plastiku lub syntetycznych polimerów jest materiałem naturalnym i ma lepsze właściwości akustyczne. Pozwala też uzyskiwać dowolne kształty, zapewniając dokładną realizację pomysłów kon- struktora. Do obszycia poduszek wokółusznych wykorzystano skórę proteinową, czyli syntetyczną tkaninę pochodzenia biologicznego. Powstaje ona w efekcie połączenia specjalnej żywicy z proszkiem uzyskiwanym ze skorupek jajek. Proteinowa skóra jest trwała, elastyczna, zachowując przy tym miękkość oraz fakturę zbliżoną do naturalnej. W słuchawkach zastosowano przewody z miedzi o wysokiej czystości, pokryte elastyczną izolacją, redukującą efekt mikrofonowania. Wbudowany mikrofon i pilot umożliwiają sterowanie odtwarzaniem muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych. Wtyk o średnicy 3,5 mm wykonano z miedzi tellurycznej. W komplecie producent dołącza srebrzoną przejściówkę na duży jack (6,3 mm). Słuchawki AudioQuest NightHawk Carbon są już dostępne w sprzedaży.

Ich cenę ustalono na 2999 zł.