HFM

artykulylista3

 

Palona

news112017 015

Palona to marka należąca do niemieckiej firmy Schnepel. Jej produkty wkrótce trafią do polskich sklepów.

Palona specjalizuje się w wytwarzaniu efektownych wzorniczo urządzeń, wykorzystujących serwisy streamingowe i bezprzewodową transmisję sygnału. Katalog składa się z trzech pozycji: tunera 190C oraz dwóch mikrosystemów: Quubi oraz Jojo. Wszystkie modele są wyposażone w odbiornik radia internetowego, jak i DAB/ /DAB+ i FM. We wszystkich znajdziemy LAN/WLAN, Bluetooth, USB oraz wejście analogowe. Wszystkie też są kompatybilne z serwisem Spotify. Do sterowania służy aplikacja Undok, dostępna na iOS i Android. Quubi i Jojo sprawdzą się w kuchni, sypialni czy pokoju dziecka. Tuner 190C – w głównym systemie stereo. Tuner 190C, jako jedyny w ofercie element dużej wieży, służy do rozbudowy posiadanego systemu o usługi bezprzewodowe i sieciowe. W podstawowym zastosowaniu umożliwia słuchanie radia oraz transmisję sygnału z telefonu lub tabletu przez Bluetooth. Pozwala też bezpośrednio odtwarzać Spotify, ale wymaga posiadania konta premium. Quubi i Jojo to „lifestyle’owe” zestawy 2.1 – zawierają zarówno elektronikę, jak i głośniki.

Do wykończenia obudów wykorzystano drewno i aluminium, dzięki czemu będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu. Quubi charakteryzuje się zwartą konstrukcją; jak łatwo się domyślić – ma kształt sześcianu. Łączna moc wzmacniaczy to 60 W. Jest dostępny w wykończeniu czarno-srebrnym albo w połączeniu srebra z kolorem kości słoniowej. Zawiera wejście, jak i wyjście analogowe. Na jego bazie można w przyszłości zbudować instalację wielostrefową, dokupując kolejne jednostki. Jojo wygląda bardziej konwencjonalnie – głośniki po bokach, jednostka centralna w środku. Całość dysponuje mocą 40 W i jest zamknięta we wspólnej, starannie wykończonej obudowie. Omawiane produkty powinny się pojawić w sprzedaży przed końcem roku. Na razie znamy ceny niemieckie.

Tuner 190C kosztuje 499 euro, Quubi – 699 euro, a Jojo – 599 euro z elementami orzechowymi albo 649 w błyszczącej czerni.