HFM

artykulylista3

 

Salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy kolumn Klipsch Heresy III

klipsch heresy small

Najnowsze kolumny Klipsch Heresy III nawiązują wyglądem oraz konstrukcją do skrzynek z poprzedniej epoki. Pierwsze spojrzenie może sugerować, że stoją przed nami skrzynki z lat 70. Heresy III należą do serii Heritage, czyli najwyższej w ofercie Klipscha, tak samo, jak referencyjne modele Klipschorn czy La Scala II.

Do budowy Heresy III użyto płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem, z których zrobiono boczne ścianki, oraz sklejkę brzozową do wykonania ścianek przedniej i tylnej, które pokryto warstwą czarnego lakieru strukturalnego. Skrzynie są konstrukcją zamkniętą, nie mają również wewnętrznych wzmocnień. Jest to stara szkoła strojenia, gdzie skrzynki mają zachowywać się jak pudło rezonansowe. Front można zakryć maskownicą nawiązującą swoim wzorem do minionych lat.

klipsch heresy 01

 

 

 

Przetworniki w jakie wyposażono najnowsze kolumny to 2.54cm kopułka wysokotonowa K-107-TI umieszczona w tubie Tractrix Horn, 4.45cm głośnik średniotonowy K-53-TI umieszczony w tubie Exponential Horn oraz głośnik niskotonowy, potężny 12 calowy K-28-E. Pasmo przenoszenia kolumn operuje w zakresie 58Hz-20 kHz +/-3dB a efektywność sięga 99dB. Maksymalne ciśnienie akustyczne jakie możemy osiągnąć to 116 dB. Wysoka skuteczność paczek pozwala na podłączenie ich do najbardziej egzotycznych wzmacniaczy lampowych, zarówno tych sprzed lat, pracujących w konfiguracji single-ended jak i najnowszych konstrukcji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wpiąć je również w nowoczesne konstrukcje tranzystorowe takie jak np. Hegel H80. Kolumny są niezwykle łatwe do wysterowania, dla wzmacniaczy nie dysponujących dużymi mocami. Obydwie tuby zostały idealnie zestrojone z dużym stożkiem niskotonowym nie tylko pod względem efektywności, ale również barwy.

klipsch heresy 03

 

Serdecznie zapraszamy na odsłuchy do salonu Q21. 

Pełna specyfikacja techniczna kolumn - https://www.q21.pl/klipsch-heresy-iii.html

 

klipsch heresy 02