HFM

artykulylista3

 

Shunyata Denali

news052017 008

Shunyata opracowała nową linię kondycjonerów. Dwa modele Denali mają konstrukcję pionową, dzięki czemu można je ustawić za stolikiem, oszczędzając miejsce na półkach.

Pionowe kondycjonery Denali wyposażono w zintegrowaną podstawę antywibracyjną ze stalowymi stopami. Jest też tańszy model poziomy 6000/S, który pod względem konstrukcji wewnętrznej jest taki sam jak pionowy odpowiednik Denali 6000/T. Nowe modele różnią się ilością gniazd i sposobem ustawienia. Nazewnictwo ułatwia identyfikację. Denali 2000/T to dwa, a 6000/T – sześć gniazd w obudowie pionowej (T zapewne od „tower”). 6000/S to sześć gniazd w standardowej obudowie poziomej. Niezależnie od orientacji, wszystkie kondycjonery wyposażono w 20-amperowe wejście zasilania (z poziomymi stykami) oraz automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny 20 A. Dzięki temu mogą pracować nawet z prądożernymi wzmacniaczami mocy. Wewnętrzne okablowanie zrealizowano bardzo grubymi przewodami o przekroju 8,37 mm² (8 AWG).

Elementy stykowe w gniazdach zostały wykonane z miedzi beztlenowej OFE (oczyszczanej elektrolitycznie) o wysokiej czystości, przekraczającej 4N. Ponadto w Denali umieszczono komory NICv2, które znacząco redukują zakłócenia wysokoczęstotliwościowe w paśmie mega- i gigaherców. Shunyata deklaruje, że są one wydajniejsze i mniejsze od komór pierwszej generacji. Do blokowania szumu, który mógłby się przenosić pomiędzy komponentami, zastosowano filtry CCI (Component-to- -Component Isolation) o klasie dopuszczającej użycie w sprzęcie medycznym. Pierwotnie zostały opracowane dla potrzeb urządzeń wojskowych i medycznych, a dziś wykorzystuje się je m.in. w elektrokardiologii. Pozwalają obniżyć poziom zniekształceń o ponad 60 dB w zakresie 500 kHz – 10 MHz. Z myślą o serii Denali opracowano także system równoważenia masy sieciówek. Dzięki niemu nawet ciężkie audiofilskie przewody nie powinny wypadać z gniazd. Nowe kondycjonery Shunyaty są już dostępne w Polsce.

Denali 2000/T kosztuje 21160 zł, 6000/S – 24860 zł, a 6000/T – 30150 zł.