HFM

artykulylista3

 

JBL Playlist

news052017 007

Obok Flipa 4 w katalogu JBL-a pojawił się drugi głośnik bezprzewodowy. Playlist współpracuje z siecią Wi-Fi i obsługuje technologie Bluetooth, Chromecast i Spotify Connect.

JBL Playlist umożliwia bezprzewodowy przesył muzyki bezpośrednio z chmury. Działa wówczas za pośrednictwem lokalnej sieci Wi-Fi, a muzyka jest odtwarzana bezstratnie. Można również grać przez Bluetooth, godząc się na kompromis jakościowy. Do kablowego podłączenia źródła dźwięku służy analogowe wejście minijack 3,5 mm. Sterowanie może się odbywać z dowolnego miejsca w domu. Aby rozpocząć odtwarzanie, wystarczy nacisnąć przycisk „Cast” w aplikacji muzycznej. Do sterowania, wyszukiwania utworów oraz regulacji głośności służy smartfon. W przypadku korzystania ze Spotify Connect muzyka pochodzi bezpośrednio z chmury, a aplikacja służy tylko jako pilot. Dzięki temu można przesyłać pliki w wysokiej rozdzielczości. Na głośniku dostępna jest funkcja „One Touch”, pozwalająca natychmiast odtwarzać ulubione utwory. Przycisk „Play” w dowolnym momencie wznawia odtwarzanie aktualnej playlisty Spotify Connect, ale ta funkcjonalność wymaga już posiadania konta Premium. Chromecast to również przesyłanie muzyki bezpośrednio z chmury i w parametrach hi-res (24 bity/ /96 kHz).

Istotne jest także, że zarówno w przypadku Chromecastu, jak i Spotify Connect użytkownik w trakcie słuchania może normalnie korzystać z telefonu. Odtwarzanie muzyki odbywa się niejako obok, jakbyśmy grali z płyt. JBL zapewnia, że Playlist to nie zabawka i poradzi sobie nawet z nagłośnieniem większych pomieszczeń. Zamontowano w nim wzmacniacz o mocy 2 x 15 W, który steruje dwoma przetwornikami dynamicznymi o średnicy 57 mm. Efektywność reprodukcji niskich tonów poprawia membrana bierna. Playlist jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i białej.

Importer ustalił cenę na 799 zł.