HFM

artykulylista3

 

Ayon HA-3

news042017 015

Ayon opracował swój pierwszy i od razu bezkompromisowy przedwzmacniacz słuchawkowy. HA-3 to urządzenie dwuelementowe, podzielone na tor sygnałowy i moduł zasilania.

Część sygnałowa HA-3 to bardzo rzadko spotykana w tym segmencie urządzeń purystyczna konstrukcja single-ended, oparta na podwójnej triodzie wejściowej 12AU7 oraz selekcjonowanej triodzie AA45. Produkcja tej ostatniej odbywa się w zakładzie Ayona albo pod jego czujnym nadzorem. Lampa ma niewielką moc i siatkową anodę. Żywotność wydłuża układ miękkiego startu, a bias jest regulowany automatycznie. Gniazda ze stykami z miedzi berylowej Ayon wytwarza we własnym zakresie. Zadbano o skrócenie ścieżki sygnałowej. Nie znajdują się w niej też żadne elementy półprzewodnikowe, a wszystkie podzespoły są wysokiej jakości. Wyjście jest sprzęgane dobrej klasy transformatorami sygnałowymi, nawijanymi na rdzeniach permalojowych, zalanymi żywicą tłumiącą wibracje i zamkniętymi w chromowanych kapsułach.


Wszystko jak w najlepszych wzmacniaczach przeznaczonych dla koneserów układów SET. Ze względu na piękny kształt i wysokość lamp mocy, przedwzmacniacz od razu zwraca na siebie uwagę. Zasilanie znalazło się w osobnej obudowie. Zastosowano filtr wstępny, usuwający największe szumy, ekranowane transformatory oraz dławik. Linie zasilające poszczególne sekcje układu zostały od siebie odizolowane. Ayon deklaruje, że pojemność elektrolityczna kondensatorów jest większa niż potrzeba, żeby urządzenie pracowało z odpowiednim zapasem. Ayon HA-3 będzie poprawnie sterował słuchawkami o impedancji 16-600 omów. Moc wyjściowa przy obciążeniu 32 omów wynosi 500 mV. Wejście zrealizowano na złączach RCA. Sygnał wyprowadza jedno gniazdo 6,35 mm (duży jack). Bezkompromisowy przedwzmacniacz Ayona dla fanów triody SE jest już dostępny w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 14900 zł.