HFM

artykulylista3

 

KBL Sound Mirror i Synchro

news042017 012

KBL Sound wprowadza dwa wysokie modele z serii Tricord. Do bazowego Solarisa dołączyły Mirror Master Reference i topowy Synchro Master Power. Ten ostatni jest jednocześnie nowym flagowcem polskiej wytwórni.

We wszystkich Tricordach stosuje się tłumienie i ekranowanie dobrane indywidualnie pod kątem funkcji, którą pełni każda z trzech żył. Przewodnikiem jest czysta miedź monokrystaliczna. Do konfekcji tańszego kabla używa się firmowych wtyczek z kontaktami z rodowanej miedzi. Ich niemagnetyczne korpusy są pokrywane plecionką z włókna węglowego, która tłumi drgania i ekranuje. Dostępny jest też wtyk IEC 20A dla urządzeń wysokoprądowych.

news042017 014

Szczytowy model Synchro bardzo łatwo rozpoznać po tym, że wygląda, jakby składał się z dwóch splecionych ze sobą sieciówek. Materiałem przewodzącym pozostaje czysta miedź monokrystaliczna. Różnice to geometria, izolatory oraz wtyczki. Tym razem montowane są Furutechy Fi-E50 i Fi-50 NCF, których elementy stykowe wykonano z czystej miedzi, poddanej demagnetyzacji i obróbce kriogenicznej. Korpus to mieszanina nylonu i włókien węglowych z domieszką nanocząstek ceramicznych, absorbujących rezonanse. Do wykończenia używa się stali nierdzewnej oraz plecionki włókien węglowych, powlekanej tłumiąco-izolującą warstwą kopolimeru acetalu. Opcjonalnie Synchro Master Power jest konfekcjonowany wtykiem IEC Furutech Fi-52 NCF 20A, pasującym do urządzeń o wysokim poborze mocy (poziome styki w gnieździe). Przewody z serii Tricord są dostępne w długościach: 1,5 m i 2 m (Mirror) oraz 1,8 m (Synchro). Inne odcinki są wykonywane na zamówienie.

Mirror Master Reference kosztuje 12600 zł, a flagowy Synchro Master Power – 24600 zł.