HFM

artykulylista3

 

iFi nano iDSD LE

news042017 004

iFi Audio wprowadza „odtłuszczoną” wersję przetwornika cyfrowo-analogowego. Nano iDSD LE (Light Edition) będzie podstawowym modelem DAC-a USB w ofercie angielskiej marki.

iFi nano iDSD LE bazuje na tych samych rozwiązaniach technicznych co nano iDSD. Jego funkcjonalność została jednak okrojona. W wyposażeniu zabrakło wyjścia SPDIF i wyboru filtra cyfrowego. Maksymalny obsługiwany format danych to DSD128 albo PCM384. Producent zapewnia, że jakość dźwięku pozostała bez zmian. Urządzenie wyposażono w jedno asynchroniczne wejście USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0), które służy do połączenia z komputerem lub smartfonem. Wszystkie sygnały są obsługiwane w formie oryginalnej, czyli bez konwersji między PCM a DSD. Podobnie jak w wielu innych modelach, iFi zastosowało konwerter Burr-Browna. Moduły zegara dostarcza siostrzana marka AMR. Wykorzystuje się w nich precyzyjne podzespoły kompensowane temperaturowo.

news042017 003

Czasowe rozmycie sygnału ogranicza także technologia AMR Zero Jitter Lite, opracowana pierwotnie z myślą o high-endowym przetworniku AMR DP-777. W stopniu wyjściowym nie użyto kondensatorów sprzęgających. Regulacja głośności odbywa się w dziedzinie analogowej. Sygnał wyprowadza wyjście RCA o zmiennym poziomie oraz słuchawkowy minijack 3,5 mm. Nano na diecie ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1000 mAh i dwa tryby zasilania. Może pobierać energię na bieżąco z portu USB albo z baterii. Ta ostatnia wystarcza na maksimum 8 godzin pracy. Ładowanie odbywa się przez to samo USB, do którego podłączony jest sygnał. iFi nano iDSD LE jest już w sprzedaży.

Kosztuje 649 zł.