HFM

artykulylista3

 

Referencyjne McPhono

news042017 001

McIntosh opracował przedwzmacniacz korekcyjny, przeznaczony do systemów klasy high-end. MP1100 oferuje kilka praktycznych udogodnień oraz liczne opcje konfiguracji.

W torze sygnałowym MP1100 zastosowano po dwie podwójne triody 12AX7A na kanał. Jest to pierwszy w historii firmy lampowy, w pełni symetryczny przedwzmacniacz korekcyjny. Topologia to pełne dual-mono, w którym kanały są od siebie odizolowane, zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie. Zasilacze ulokowano tak, aby nie wpływały negatywnie na pracę wrażliwych elementów sygnałowych. MP1100 wyposażono w trzy konfigurowalne wejścia RCA, przy czym jedno zostało zdublowane w postaci XLR. Na wszystkich można precyzyjnie dobrać pojemność (50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400 pF) i rezystancję (25, 50, 100, 200, 400, 1k, 47k omów). Wzmocnienie ustawimy w zakresie 40-64 dB. Urządzenie ma fabrycznie zaprogramowane ustawienia dla wkładek MM i MC, a także dla gramofonów McIntosh MT10 i MT5.

Oprócz tego, użytkownik może zdefiniować pięć dodatkowych profili i przypisać dowolnym wejściom. Do wyboru są różne krzywe korekcyjne (RIAA, LP, NAB, AES, 78). Wiele regulacji można wykonać zdalnie, korzystając z pilota. Uwzględniono dwa, rzadko stosowane a użyteczne, filtry analogowe. „Rumble” usuwa szumy, które mogły się przedostać do nagrania w trakcie jego realizacji. „Scratch” pomaga uzyskać czysty dźwięk z krążków porysowanych lub lekko uszkodzonych. Tryb „Mono” optymalnie się spisuje z wkładkami i płytami monofonicznymi. Do funkcji ściśle związanych z odtwarzaniem płyt analogowych dodano kilka innych. MP1100 wyposażono w dwa wejścia i wyjścia liniowe, po jednym RCA i XLR. Są też trzy wyjścia cyfrowe: optyczne, koncentryczne RCA i USB. Rozdzielczość wynosi zawsze 24 bity, a częstotliwość próbkowania, do wyboru, 96 kHz albo 192 kHz. Przy użyciu odpowiedniego oprogramowania konwertującego sygnał z USB można przegrywać na twardy dysk komputera. W tym procesie przydaje się sygnalizator przesterowania, który pozwala łatwo kontrolować przebieg kopiowania i uniknąć błędów. Jak zwykle w przypadku McIntosha, obudowa powstała z połączenia szkła, chromu i szczotkowanej stali. Referencyjne McPhono jest już dostępne w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 37600 zł.