HFM

artykulylista3

 

iFi nano iOne

news032017 011

iFi Audio wprowadza praktyczny i niedrogi przetwornik c/a. Nano iOne wyposażono zarówno w gniazda kablowe, jak i odbiornik łączności bezprzewodowej.

Nano iOne obsługuje sygnały PCM, DSD i DXD. Sygnał cyfrowy można podłączyć do trzech wejść: USB 3.0 (kompatybilnego z USB 2.0), koncentrycznego i optycznego, a także bezprzewodowo przez Bluetooth (AAC i aptX). Wyjścia są dwa: cyfrowe współosiowe (PCM do 192 kHz) oraz analogowe RCA. Wejścia i wyjścia SPDIF zrealizowano na wielofunkcyjnym złączu combo, które, w zależności od potrzeb, pełni funkcję wejścia/wyjścia koncentrycznego oraz wejścia optycznego. Nano iOne można więc wykorzystać do konwersji sygnału USB lub Bluetooth na SPDIF. Dla sygnałów PCM i DSD użytkownik może sam dobrać charakterystykę filtracji, która jego zdaniem brzmi lepiej. Dla PCM przewidziano dwa warianty filtra cyfrowego, zaś dla DSD – analogowego (Measure/Listen). Ustawienia DXD są stałe.

news032017 010

 

Sekcję przetwornika zbudowano w oparciu o kość Burr-Browna, obsługującą PCM i DSD w postaci oryginalnej. O jak najmniejsze rozmycie czasowe sygnału dba system Global Master Timing, znany z high- -endowego odtwarzacza AMR DP-777. W sekcji wejścia SPDIF wykorzystano firmowe rozwiązania, nazwane „REclock” i „REgenerate”. Zastosowano też izolację galwaniczną, co znacząco podnosi odporność na uszkodzenie. Jakość zasilania poprawia AMR Active Noise Cancellation (aktywna redukcja szumów). Według producenta, poziom mierzalnych szumów jest nawet 100 razy niższy niż przy zastosowaniu typowej filtracji. Przetwornik obsługuje PCM do 192 kHz (także 176,4), DSD do 12,4 MHz oraz DXD 352-384 kHz. Napięcie na wyjściu analogowym wynosi standardowe 2,05 V, a impedancja wyjściowa: 50 omów. Rozpoczęcie sprzedaży iFi nano iOne w Polsce zaplanowano na marzec 2017.

Dystrybutor ustalił cenę na 1049 zł.