HFM

artykulylista3

 

Subwoofery GoldenEar

news032017 004

GoldenEar rozszerzył ofertę aktywnych subwooferów. Składająca się obecnie z dwóch modeli seria SuperSub znajdzie się powyżej produkowanej dotychczas ForceField.

SuperSub X i SuperSub XXL to dwa aktywne subwoofery o bliźniaczej architekturze, różniące się kubaturą, wielkością przetworników i mocą wbudowanych wzmacniaczy. W możliwie zwartych obudowach głośniki są rozstawione symetrycznie. Na ściankach bocznych, zwrócone do siebie magnesami, pracują po dwa aktywne woofery. Na górze i spodzie znalazły się dwie membrany bierne, poprawiające efektywność reprodukcji niskich tonów. Taki układ ma skutkować znoszeniem się wibracji, a w konsekwencji – czytelnym, a zarazem mocnym i głębokim basem, który równomiernie wypełni pomieszczenie. Konstrukcja została opatentowana przez GoldenEar. Ma być odporna na negatywne interakcje z pomieszczeniem i sprawdzać się zarówno w instalacjach kinowych, jak i klasycznym stereo. W SuperSubie X zastosowano dwa aktywne stożki o średnicy 20 cm, przystosowane do pracy z dużym wychyleniem liniowym. Do sterowania wykorzystano wzmacniacz o mocy 1400 W. Prostokątne membrany bierne mają wymiary 26 x 24 cm. SuperSub XXL jest wyraźnie większy, dwukrotnie cięższy (40 kg vs 20 kg) i mocniejszy.

news032017 005

Woofery mają po 30 cm, membrany bierne 37,5 x 32,5 cm, a pracujący w klasie D wzmacniacz osiąga 1600 W. Ze szczytowych kolumn podłogowych Triton One przeniesiono elektronikę sterującą, która kontroluje szybkość reakcji na impuls, wyrównuje fazę sygnału i zabezpiecza przed uszkodzeniem. Subwoofery wyposażono w niefiltrowane monofoniczne wejście LFE, przeznaczone do współpracy z procesorami AV, oraz standardowe stereofoniczne RCA, połączone z filtrem dolnoprzepustowym. W obu przypadkach zakres regulacji wynosi 40-150 Hz. SuperSub X przenosi pasmo od 12 Hz, a SuperSub XXL – od 10 Hz. To niewielka różnica, ale należy oczekiwać, że większy model będzie brzmiał o wiele potężniej. Będzie się można o tym przekonać samemu, ponieważ omawiane modele są już dostępne w Polsce.

news032017 006

Przewidziano jeden wariant wykończenia: błyszczący czarny lakier. SuperSub X kosztuje 6610 zł, a SuperSub XXL – 10580 zł.