fbpx

HFM

artykulylista3

 

Arcam FMJ UDP411

Hifi122014006Arcam wprowadza na rynek uniwersalny odtwarzacz AV z topowej serii FMJ. UDP411 zastąpi w ofercie dotychczasowy BDP300.

UDP411 to najnowszy wieloformatowy odtwarzacz Arcama. Czyta dyski Blu-ray (2D i 3D), DVD, CD i SACD. W porównaniu z poprzednikiem skrócono ścieżkę sygnału wideo i zastosowano nowe,
jeszcze dokładniejsze zegary taktujące. Dzięki tym rozwiązaniom urządzeniema oferować bardzo wysoką jakość obrazu.

Sekcja audio ma być co najmniej równie dobra. Linie zasilające rozdzielono na te dla obwodów cyfrowych oraz analogowych, co ogranicza wpływ zakłóceń na pracę elektroniki. Bezpośrednio przed przetwornikiem dane poddaje się przetaktowaniu zegarem o bardzo wysokiej dokładności, co przekłada się na niski jitter. Konwerter to nowoczesny Burr Brown PCM1794 (24 bity/192 kHz), a filtr analogowy ma liniową charakterystykę fazową.
Dzięki przemyślanej topologii, wysokiej jakości komponentom i krótkiej drodze sygnału nowy Arcam ma pod względem brzmieniowym dorównywać dobrym odtwarzaczom CD.

Urządzenie zostało wyposażone w gniazdo sieciowe umożliwiające odtwarzanie strumieniowe dźwięku, jak i obrazu. Jest też antena Wi-Fi oraz wejście USB 2.0 (high speed). Sygnał analogowy wyprowadzają gniazda XLR i RCA. Wizja jest dostępna tylko na HDMI. Ze specyfikacji technicznej wynika, że interfejs może pracować z rozdzielczością Ultra HD (3840 x 2160 p); zapewne stąd litera „U” w symbolu.
Najnowszy odtwarzacz Arcama zamknięto w metalowej obudowie, ozdobionej aluminiowym panelem w kolorze czarnym.

Jest to jedyny wariant wykończenia. UPD411 jest już dostępny w sklepach. Kosztuje 5900 zł.