fbpx

HFM

artykulylista3

 

Podstawkowe Tadziki

Hifi122014003TAD wprowadził na rynek nowy model zespołów głośnikowych na podstawkę. W monitorach CE1 wykorzystano pomysły i technologie, opracowane oryginalnie z myślą o potężnych wolnostojących flagowcach TAD R1.

Monitory Compact Evolution One zostały w całości zaprojektowane i wykonane przez TAD-a. Ich najważniejszym elementem jest przetwornik CTS (Coherent Source Transducer) – współosiowy system średnio-wysokotonowy, mający wiernie imitować punktowe źródło dźwięku. Stanowiący jego część głośnik średniotonowy ma średnicę 14 cm i membranę pokrytą magnezem. Reprodukuje pasmo od 250 Hz do 2 kHz. W jego centrum umieszczono 35-mm berylową kopułkę wysokotonową, która startuje od 2 kHz, a następnie szybuje aż do 100 kHz. Niskie tony uzupełnia 18-cm woofer, którego membranę wykonano z wie- lowarstwowego kompozytu na bazie włókien aramidowych (MACS – Multilayered Aramid Composite Shell).

Część drgająca tworzy w tym przy- padku jednolitą płaszczyznę z nakład- ką przeciwpyłową. Obudowę wykonano w technice warstwowej. Jej poszczególne warstwy to: płyta MDF, sklejka oraz 10-mm wkład z aluminium. Aluminiowe panele boczne tworzą również dwukierunkową szczelinę bas-refleksu, którego wylot wyprofilowano tak, aby przepływ powietrza nie powodował turbulencji, a co za tym idzie – słyszalnych szumów. W katalogu TAD-a model CE1 uzupełnia serię Evolution. Jak można się domyślić, nie jest to propozycja z segmentu budżetowego.

Najnowsze mo- nitory japońskiej marki są już dostęp- ne w Polsce. Za parę z podstawkami trzeba będzie zapłacić równowartość 17990 euro.