fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Cinema SB350

news 112014 002JBL opracował kolejny produkt adresowany do osób, które chcą uzyskać z płaskiego telewizora przyzwoity dźwięk, ale nie mają ochoty lub funduszy na pełną instalację kina domowego.

Cinema SB350 to głośnik typu soundbar, wspomagany bezprzewodowym sub- wooferem. Głośnik zaprojektowano tak, by pasował do wszystkich telewizorów. Jest zgrabny, dobrze się prezentuje i zawiera dwa dwudrożne moduły – po jednym dla każdego kanału. Każdą sekcję tworzą dwa przetworniki szerokopasmowe o średnicy 55 mm oraz 32-mm tweeter. Z telewizorem soundbar łączy się jednym przewodem HDMI, obsługującym funkcję zwrotnego kanału audio (Audio Return Channel). Transmisja sygnału do subwoofera odbywa się bezprzewodowo. Poza złączem HDMI urządzenie wyposażono w wejście analogowe i cyfrowe optyczne. W zestawie producent dostarcza elementy ułatwiające montaż głośnika na ścianie. Subwoofer to układ aktywny, z 16,5-cm głośnikiem, obciążony tunelem bas- -refleksu. Łączna moc systemu sub/sat to 320 W. Przewidziano funkcję automatycznego załączania ze stanu gotowości w momencie wykrycia sygnału na wejściu. Natężenie dźwięku można regulo- wać pilotem, co ułatwia ustalenie proporcji basu do pozostałych składowych w różnych pomieszczeniach. Przełącznik korekty brzmienia reguluje ilość niskich tonów zależnie od tego, czy głośnik wisi na ścianie, czy stoi na stoliku.

Cinema SB350 dekoduje strumień Dolby Digital i realizuje algorytmy Harman Display Surround, symulują- ce dźwięk otaczający słuchacza. Harman Volume utrzymuje stały poziom głośności, dzięki czemu rozpoczę- ciu bloków reklamowych nie towarzyszygwałtowny wzrost natężenia syg- nału. Soundbar może bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfonów i tabletów wykorzystujących technologię Blue- tooth. Zapamiętuje do 10 urządzeń, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem przeprowadzać parowania. Można go też zaprogramować tak, aby wykonywał polecenia pilota do telewizora, co ułatwia obsługę. JBL Cinema SB350 jest już dostępny w Polsce.

Cenę ustalono na 1700 zł.