fbpx

HFM

artykulylista3

 

McIntosh MB100

image-042
McIntosh wprowadził urządzenie pełniące rolę cyfrowego interfejsu pomiędzy nagraniami dostępnymi na twardym dysku i w serwisach internetowych a resztą systemu. MB100 Media Bridge może pracować z szeroką gamą plików, nie wyłączając hi-res.

 
Dzięki dużej pojemności wbudowanej pamięci i wielu wariantom połączeń Media Bridge może pełnić funkcję centrum zarządzania wszystkimi posiadanymi przez nas plikami cyfrowymi.

Dysk twardy ma pojemność 1 TB, a cztery gniazda USB i jedno eSata pozwalają podłączyć pendrive oraz dyski zewnętrzne. Port sieciowy, przystosowany do szybkiego przesyłu danych, umożliwia połączenie z serwisami streamingowymi, takimi jak Pandora, SiriusXM, Spotify, Rhapsody i TuneIn. W przyszłości będzie można dodać nowe, o ile się pojawią. MB100 zapamięta także nasze ulubione rozgłośnie internetowe.
MB100 wyposażono w funkcję automatycznej synchronizacji zawartości muzyki zgromadzonej na komputerach podłączonych do domowej sieci. Dzięki temu wszystkie utwory będzie można odtwarzać w dowolnej chwili. Jeżeli posiadacza MB100 odwiedzą goście, będą mogli przesyłać do tego urządzenia muzykę zapisaną w swoich przenośnych urządzeniach. Warunkiem jest, aby pracowały pod kontrolą systemu iOS i obsługiwały technologię AirPlay.
Cały posiadany materiał muzyczny można zapisać w postaci kopii zapasowej w  chmurze Amazon Cloud Drive lub Apple Cloud. Te usługi umożliwiają także synchronizację muzyki, którą posiadamy w kilku domach lub w wielu różnych lokalizacjach. MB100 można skonfigurować w taki sposób, aby utwory, które zostały zakupione przed chwilą, zostały automatycznie dodane do biblioteki muzycznej.

MB100 wyposażono w ten sam 8-kanałowy przetwornik (32 bity/192 kHz), który znajduje się w cyfrowym przedwzmacniaczu D100. DAC jest odizolowany od płyty głównej urządzenia, co redukuje niepożądane interferencje i poprawia czystość brzmienia. Zgodnie z dobrą szkołą konstruowania tego typu urządzeń, system operacyjny i program sterujący pracą MB100 zapisano na osobnym dysku SSD. Rozwiązanie to wycisza pracę urządzenia, przyspiesza szybkość działania i zwiększa niezawodność.
Urządzenie wyposażono w dwa wyjścia analogowe (RCA, XLR) i dwa cyfrowe, co umożliwia podłączenie do systemu muzycznego. Sygnał można także poprowadzić z wyjścia USB, przy czym działa ono tylko z urządzeniami McIntosha.
Do obsługi MB100 można wykorzystać przeglądarkę internetową, aplikację na Android lub iOS albo pilot wyposażony w interfejs TV. Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi systemami automatyki domowej i łatwo je zintegrować z systemem audio-wideo.

McIntosh Media Bridge MB100 jest już dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 25500 zł.