fbpx

HFM

artykulylista3

 

Hegel HD12

image-003
Hegel opracował przetwornik cyfrowo-analogowy przystosowany do pracy ze strumieniem danych DSD. HD12 ma wbudowaną regulację głośności i przedwzmacniacz słuchawkowy.

 
Najnowszy DAC Hegla mieści w niepozornej obudowie dużo nowoczesnej technologii i bogate wyposażenie.

Norweski producent podkreśla, że stopień analogowy HD12 ma konstrukcję symetryczną, a poziom szumów udało się przesunąć poniżej -145 dB. Popracowano również nad obniżeniem jittera, co powinno się przełożyć na gładkość i płynność dźwięku.
Przetwornik wyposażono w pilot, który działa ze wszystkimi urządzeniami Hegla. W DAC-u użyjemy go do regulacji głośności oraz nawigacji w ramach playlisty. Do tego celu można wykorzystać jeden z popularnych programów do odtwarzania muzyki z komputera.
Zasilacz oparto na toroidalnym transformatorze oraz kondensatorach elektrolitycznych o łącznej pojemności 20000 µF.

Wyposażenie obejmuje cztery wejścia cyfrowe. Nowy interfejs USB 2.0 przyjmuje dane o granicznych parametrach 24 bity/192 kHz, a także DSD64 w postaci oryginalnej - bez konieczności wcześniejszej konwersji do PCM. Pozostałe złącza to dwa optyczne i jedno koaksjalne.
Sygnał analogowy wyprowadza wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, wyjście RCA oraz XLR. Nominalne napięcie wyjściowe wynosi 2,5 V, a więc jest wyższe od standardowego. W bezpośrednim porównaniu z wieloma konkurentami Hegel będzie grał głośniej. Dzięki regulacji siły głosu DAC można podłączyć od razu do końcówki mocy albo aktywnych kolumn.

Hegel HD12 jest w Polsce dostępny od początku października. Kosztuje 4999 zł.