fbpx

HFM

artykulylista3

 

Ayon Sigma

image-000
Ayon opracował przetwornik cyfrowo-analogowy z lampowym stopniem wyjściowym. Jest to zarazem najtańszy DAC w aktualnej ofercie producenta.

 
Sigma należy do trzeciej generacji cyfrowych urządzeń Ayona. Jak mówi Gerhard Hirt - założyciel i właściciel firmy - pierwszymi na świecie przetwornikami c/a z wyjściem lampowym i przystosowanymi do pracy zarówno z sygnałem PCM, jak i DSD, były Skylla i Stratos.

Pod koniec 2013 Ayon zaczął wprowadzać najnowszą, trzecią już wersję odtwarzaczy kompaktowych: CD-1sx oraz CD-3sx. One również zostały wyposażone w lampowe wyjście oraz DAC zdolny konwertować DSD.
Teraz Ayon rozpoczyna sprzedaż najtańszego przetwornika. Oprócz niego w katalogu znajdziemy jeszcze dwa modele. Są to Stealth i topowy Stratos. Podobnie jak one, Sigma jest przystosowana do pracy z DSD i wyposażona w stopień wyjściowy oparty na podwójnych triodach 6N30, po jednej na kanał.
Producent podkreśla, że jego celem było zbudowanie wysokiej klasy DAC-a, wyposażonego w zaawansowane technologie, ale w cenie o połowę niższej od Stealtha. Wyposażono go w przewymiarowany transformator z rdzeniem R oraz nadmiarowy zasilacz sekcji analogowej. Żywotność lamp wydłuża układ opóźnionego załączania napięcia anodowego. Odtwarzacz może upsamplować standardowy zapis CD do postaci 24 bitów/192 kHz. Funkcję tę można odłączyć, choć doświadczenia z odtwarzaczami Ayona wskazują, że aplikacja układu jest udana i brzmienie zyskuje na jego działaniu.

Przetwornik wyposażono ponadto w regulację głośności oraz wejście USB, przyjmujące asynchronicznie dane 24 bity/192 kHz oraz wspomniane DSD. Ayon podkreśla, że do budowy Sigmy użyto bardzo dobrych komponentów. Montaż odbywa się ręcznie, a wewnętrzne okablowanie dobrano pod kątem optymalnej propagacji sygnału.

Najnowszy DAC Ayona powinien już być dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 13990 zł.

Komentarze  

0 #1 tadeo 2014-10-23 12:44
3-5kzł to by był w miarę przystępny cenowo ale nie za tyle ile chce Producent.
Cytować | Zgłoś administratorowi