fbpx

HFM

artykulylista3

 

Cardas Parsec

image004cardas

W katalogu Cardasa pojawiły się pierwsze przewody z serii Parsec. Zwiastują one nową linię kabli głośnikowych i łączówek, które zastąpią dotychczasowe modele Quadlink.
We wszystkich nowych konstrukcjach Cardas wprowadził szereg ulepszeń, które korzystnie wpływają na cechy użytkowe. Kable mają lepszą konfekcję i są bardziej elastyczne od poprzedników.
Przewód głośnikowy ma geometrię gwiazdy (star-quad), a przewodniki owija się wokół kewlarowego rdzenia. Zewnętrzną otulinę wykonano z termoplastycznej gumy. Nadano jej kolor głębokiej zieleni, pasujący do łączówek. Kabel jest dość gruby (około 1,25 cm średnicy), ale dzięki zastosowanym materiałom elastyczny i dosyć miękki. Występuje także w wersji bi-wire. Do konfekcjonowania Cardas wykorzystuje własne widełki CGMS albo banany CABE.
Cyfrowy Parsec Digital to przewód koaksjalny, ekranowany, wyposażony w dobrej jakości wtyki BNC albo RCA (GRMO). Zastępuje w katalogu model High Speed Data i tym samym staje się podstawowym kablem współosiowym.


Obie nowości są już dostępne w Polsce. Za trzymetrową parę Parsec Speaker zapłacimy 3500 zł, a za metrowy Parsec Digital – 650 zł.