fbpx

HFM

artykulylista3

 

Synergistic Galileo LE

SynergisticGalileo1Specjalista od audiofilskich czarów – Synergistic Research – przygotował nową odsłonę referencyjnego okablowania Galileo. LE ma być lepsza od poprzedniczki, ale tania na pewno nie będzie.
Przewody Galileo LE są montowane ręcznie w kalifornijskiej fabryce Synergistica. Do ich budowy używa się przewodników z czystego srebra i wolframu. Ekranowanie jest aktywne. Firma stosuje zasilacze prądu stałego, które utrzymują ekranowanie kabli pod napięciem 30 V. W dielektrykach  wykorzystuje się powietrze, do tłumienia wibracji służą aktywne ogniwa elektromagnetyczne z metali szlachetnych, umieszczone w osłonach z włókna węglowego.

Oferta obejmuje przewody zasilające i kolumnowe, łączówki oraz USB.


Zasilające składają się z 8 do 10 aktywnie ekranowanych splotów prowadzonych równolegle. Podzielono je na przeznaczone do urządzeń cyfrowych i analogowych – Galileo LE Digital i Analog. Aktywne ekranowanie jest realizowane przez pojedynczy obwód Enigma Tuning w wersji „analogowej” i dwa obwody w „cyfrowej”.

 

SynergisticGalileoLE2

W modelu głośnikowym znajduje się 10 aktywnie ekranowanych przewodników. Są prowadzone równolegle przez dwa ogniwa elektromagnetyczne, wykorzystujące folie z metali szlachetnych oraz PTFE, a także powietrzne i jedwabne dielektryki. Aktywne ekranowanie jest realizowane poprzez użycie dwóch oddzielnych obwodów Enigma Tuning, w każdym z przewodów głośnikowych.


W łączówce RCA stosuje się trzy aktywnie ekranowane wiązki przewodów, a w XLR – pięć. One również biegną równolegle przez dwa ogniwa elektromagnetyczne, wykonane z laminatów z metali szlachetnych oraz teflonowych i jedwabnych izolatorów. Aktywne ekranowanie jest realizowane poprzez pojedynczy obwód Enigma Tuning dla każdego z interkonektów. Żyły sygnałowe wykonuje się ze srebra o czystości 6N. Z ekranu prowadzi się dodatkowy przewód uziemiający. Izolatorem jest powietrze, a do ekranu przyłożone jest na stałe napięcie 30 V i prąd 250 mA.


Wszystkie modele Synergistica z serii Galileo LE są już dostępne w Polsce. Łączówka RCA kosztuje 39200 zł, XLR – 49660 zł (za odcinek 1 m), głośnikowe – 74230 zł (za parę 2,4 m), a zasilający – 29270 zł.