fbpx

HFM

artykulylista3

 

Referencyjny Primare

Referencyjny-PrimarePrimare zapowiedział wprowadzenie dwóch topowych urządzeń. Pre 60 i A60 stworzą razem referencyjny wzmacniacz dzielony.A60 to wydajna konstrukcja, dostosowana do pracy z obciążeniami 4- i 8-omowymi. Moc wynosi, odpowiednio, 2 x 500 i 2 x 250 W.
Wzmacniacz pracuje w klasie D. W stopniu końcowym zastosowano moduły UFPD (Ultra Fast Power Device), które mają zapewnić szybki dźwięk w szerokim paśmie częstotliwości. Zaletą klasy D jest wysoka sprawność, a co za tym idzie, minimalna emisja ciepła. Niemal cała energia pobierana z gniazdka jest przetwarzana w moc używaną do wysterowania kolumn. 

Pre60 to przedwzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem c/a i odtwarzaczem strumieniowym. Wyposażono go w dwa wejścia XLR, cztery RCA oraz po dwa wyjścia XLR/RCA do końcówki mocy i aktywnego subwoofera.
Zastosowano komponenty wysokiej jakości, m.in. wewnętrzne okablowanie Van den Hula, terminale głośnikowe i gniazda RCA WBT Nextgen i XLR-y Neutrika.
W celu lepszej separacji obwodów cyfrowych i analogowych rozdzielono ich zasilanie.


Oprócz bezpośredniej obsługi z przedniej ścianki lub pilotem, Primare oferuje własną aplikację do kontroli wzmacniacza. Primare App działa z systemami iOS i Android. Umożliwia wybór i zmianę wejść, regulację głośności, przeszukiwanie zawartości zasobów on-line oraz dostęp do bibliotek muzycznych. Oba komponenty zaprojektowano i wyprodukowano w Szwecji. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach.

 

Końcówkę A60 i preamp Pre60 wyceniono na 29900 zł za element. Oznacza to, że za pełny wzmacniacz przyjdzie zapłacić blisko 60000 zł.