fbpx

HFM

artykulylista3

 

Accustic Arts

Accustic-Arts-Player-IINa wystawie High End 2014 w Monachium Accustic Arts pokazał nowy zintegrowany odtwarzacz z serii referencyjnej. Player II powstał z połączenia dwóch bardzo udanych komponentów – napędu Drive II i przetwornika Tube DAC II Mk2..


Konstruując nowy odtwarzacz zintegrowany, niemieccy projektanci odnieśli się do rozwiązań sprawdzonych wcześniej w urządzeniach dzielonych. Player II jest top-loaderem bazującym na solidnym transporcie Philips CD-Pro2 LF. Accustic Arts napisał do niego własne oprogramowanie sterujące, dzięki któremu napęd ma zapewnić długie lata, jeśli nie dekady bezproblemowej, stabilnej eksploatacji. Dane do konwersji przygotowuje zaawansowany moduł upsamplingu, także stanowiący autorskie opracowanie Accustic Arts. Podobnie jak w przetworniku Tube DAC II, w stopniu analogowym pracują lampy.


Player II może służyć zarówno jako odtwarzacz zintegrowany, jak i zewnętrzny przetwornik dla innych źródeł cyfrowych. W wyposażeniu znalazły się cztery wejścia: koaksjalne, AES/EBU, optyczne oraz asynchroniczne USB, obsługujące dane do 24 bitów/192 kHz. Sygnał analogowy wyprowadzają złącza RCA oraz XLR. Warto podkreślić, że poziom głośności jest regulowany. Dzięki temu można zbudować system, złożony z odtwarzacza, serwera i końcówki mocy, oszczędzając na przedwzmacniaczu.
Chociaż z tymi oszczędnościami nie jest aż tak różowo – Player II został wyceniony na okrągłe 50000 zł. Pierwsze egzemplarze trafią do Polski już w lipcu.


Przy okazji wspomnimy o jeszcze jednej nowości Accustic Arts, tym razem o wiele bardziej przystępnej. Jest nią odświeżony odtwarzacz Player ES Mk2 z budżetowej linii Evolution. W porównaniu z dotychczasowym Playerem ES, zawiera dodatkowo asynchroniczne wejście USB, obsługujące dane do 24 bitów/192 kHz. Podobnie jak model referencyjny, będzie dostępny od lipca.

Dystrybutor ustalił cenę na 14500 zł.