fbpx

HFM

artykulylista3

 

ATC SCM 40

ATC-SCM40

 

ATC wprowadziło nową wersję wolnostojących kolumn SCM 40.

Nowe SCM 40 to trójdrożne, trzygłośnikowe zestawy z dwoma miękkimi przetwornikami kopułkowymi: wysokotonowym o średnicy 25 mm z magnesem neodymowym oraz 7,5-cm średniotonowym. Oba są oryginalnymi opracowaniami ATC. Za dół pasma odpowiada 16,5-cm stożek pracujący w komorze zamkniętej.


Obudowy wykonuje się z MDF-u i wykańcza naturalnym fornirem. Do wyboru przewidziano dwie wersje: czereśniową albo czarny mat. Boczne ścianki są zaokrąglonei wygięte do tyłu.


Ciekawostkę stanowi fakt, że kolumny wyposażono aż w trzy pary gniazd, dzięki czemu każdą sekcję można zasilić osobno. Mogą
to być trzy stereofoniczne końcówki mocy, a w najbardziej rozbudowanej konfiguracji – sześć monobloków. Ale nawet jeśli nie posuniemy się tak daleko, warto pamiętać, że w przypadku ATC należy sięgać po mocne wzmacniacze. Producent sugeruje, że do
sterowania SCM 40 potrzeba 75-300 W.


Górna wartość na pewno nie będzie przesadą. Efektywność wynosi 85 dB/1 W/1 m, a nominalna impedancja – 8 omów. Maksymalne ciśnienie akustyczne to 112 dB. Kolumny są już dostępne w Polsce. W porównaniu z poprzednią wersją cena wyraźnie wzrosła i wynosi 18500 zł za parę.