fbpx

HFM

artykulylista3

 

Gigawatt LS-1 MK3

Gigawatt-LS-1-MK3

Przed miesiącem informowaliśmy o topowej sieciówce Gigawatta – LS-2.

W ofercie pojawiła się też ulepszona wersja dotychczasowego modelu referencyjnego – LS-1 MK3.
LS-1 MK3 ustąpił LS-2 najwyższego miejsca na podium, ale przy okazji doczekał się usprawnień i modyfikacji. Gdyby nie fakt, że Gigawatt po kilku latach zdecydował się wprowadzić ekstremalnie drogi model, to właśnie on pozostałby na szczycie firmowej hierarchii.


Podobnie jak w przypadku LS-2, do produkcji LS-1 MK3 nie wykorzystuje się gotowych komponentów. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wykonane przez Gigawatta albo według dostarczonej przez niego specyfikacji. Montaż odbywa się ręcznie, a powtarzalność jest zagwarantowana dzięki drobiazgowej kontroli jakości.


W trzeciej odsłonie LS-1 zastosowano nowy rodzaj przewodnika ze znacznie czystszej niż dotąd miedzi. Zmieniono sposób osadzenia przewodników względem ekranu i zewnętrznego płaszcza, a przede wszystkim, po raz pierwszy w historii Gigawatta, wykorzystano nowe izolatory zewnętrzne. Po kilku latach badań i testów wybrano konkretny skład mieszanki miękkiego PCW, która charakteryzuje się niższą od zwykłego PCW stałą dielektryczną i jest bardziej elastyczna.


Żyły robocze zbudowane są z wiązki siedmiu litych przewodników. Materiałem przewodzącym jest posrebrzana miedź beztlenowa, a izolatorem – teflon FEP. Przewodniki są ze sobą skręcone równolegle, co ogranicza indukcyjność kabla,
a przy okazji pozwala zachować korzystną, stosunkowo wysoką pojemność. Całość osłania miedziany ekran, pokrywający 100 % powierzchni kabla. Gwarantuje w pełni skuteczną ochronę przed zakłóceniami EMI i RFI.


Dużą wagę przywiązano także do redukcji drgań wytwarzanych przez pole elektromagnetyczne indukowane wokół przewodników.
Żyły robocze otacza materiał tłumiący. Z zewnątrz przewód jest dodatkowo chroniony oplotem z tworzywa sztucznego oraz siatką antystatyczną, która zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych i chroni przed uszkodzeniem mechanicznym. LS-1 MK3 wyposażono także w bezstratny filtr ze stopów nanokrystalicznych. Montuje się go w ściśle określonym miejscu, tak by jak najefektywniej tłumił pasożytnicze szumy oraz oscylacje na wyjściu kabla. Przewód jest fabrycznie konfekcjonowany solidnymi wtykami Gigawatta.

Ich elementy kontaktowe wykonuje się z litego mosiądzu pokrytego rodem. Złącza dodatkowo poddano obróbce kriogenicznej i demagnetyzacji. Przewodniki łączone są bez użycia cyny, a połączenia z wtykami – skręcane, co obniża impedancję styku i zapewnia bezawaryjność. LS-1 MK3 występuje w wersji standardowej, jak również wysokoprądowej LS-1HC MK3. Ta druga pasuje do gniazda PowerCon, montowanego we flagowym kondycjonerze PC-4 Evo. Nowa sieciówka Gigawatta jest już dostępna w sprzedaży.

Półtorametrowy odcinek kosztuje 6350 zł.