fbpx

HFM

artykulylista3

 

Acrolink 7N-S8000

Acrolink-AnniversarioW katalogu Acrolinka pojawił sięnowy przewód głośnikowy.

Podobnie jak wszystkie aktualnie wytwarzane kable japońskiego producenta, 7N-S8000 Anniversario został wykonany z miedzi 7N (99,99999 %). Materiał na 7N-S8000 Anniversario poddano specjalnej obróbce, zmniejszającej naprężenia wewnętrzne („Stressfree”).

Miedź uzyskuje się w opatentowanym przez Mitsubishi procesie D.U.C.C. – Dia Ultra Crystallized Copper. 7N-S8000 Anniversario to kable o skomplikowanej, wielowarstwowej konstrukcji, w której uwzględniono zarówno przewodzenie sygnału, jak również jego ochronę przed zakłóceniami i negatywnym wpływem drgań mechanicznych.

Kable zbudowano z dwóch skrętek umieszczonych w ekranie oraz wytłumienia zapobiegającego przenoszeniu się drgań mechanicznych na przewodniki. Każda z dwóch wiązek składa się z 50 nitek o średnicy 0,37 mm. Pierwszy izolator tworzy teflonowa taśma, na którą nakłada się na zimno warstwę polietylenu.

Tuż pod nią znajduje się wiązka jedwabiu, która ma pozytywnie wpływać na mechaniczne własności przewodników. Tak zaizolowane wiązki są następnie zalewane kolejną warstwą dielektryka, tym razem z hybrydowego poliolefinu, z domieszką… wolframu. Razem z nimi zalewana jest jeszcze dodatkowa miedziana żyła, której zadanie polega na absorbowaniu zakłóceń elektromagnetycznych (EMI). Cały system jest następnie owijany taśmą służącą do minimalizowania szumów (Noise Beat Tape), a potem taśmą z mylaru pokrytego miedzią.

Kolejną warstwę tworzy poliolefin o dużych molekułach. Zewnętrzny ekran to plecionka drucików UWE (Urethane Enameled Wire). Koszulkę wykonuje się z nakładanego na zimno przeźroczystego poliuretanu. Przewody mają niską pojemność (17 pF/m) i oporność (2,5 mΩ/m), dzięki czemu nie będą stanowić trudnego obciążenia dla końcówek mocy. Przewody Anniversario są fabrycznie konfekcjonowane wysokiej klasy wtykami bananowymi albo widełkami.

Elementy przewodzące bananów wykonuje się z miedzi berylowej, pokrytej srebrem i rodem. Obudowy są odlewane z duraluminium. Widełki robi się z miedzi o czystości 6N, pokrytej srebrem i rodem. Najnowsze głośnikowe Acrolinki właśnie wchodzą do sprzedaży w Polsce.

Cena dwumetrowej pary wynosi 15900 zł.