fbpx

HFM

artykulylista3

 

Aurender X100

AurenderX100Firma TV Logic – właściciel marki Aurender – zapowiedziała wprowadzenie do oferty kolejnego serwera muzycznego. X100 będzie najtańszym modelem w katalogu.
Aurender X100 został zaprojektowany tak, aby przeglądanie i odtwarzanie muzyki było łatwe i przyjemne. Urządzenie odczytuje pliki w trybie bit-perfect i jest kompatybilne z popularnymi formatami DSD (DIFF/DSF), WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, M4A, jak również mniej znanymi. Materiał jest odczytywany z naturalnymi rozdzielczościami i częstotliwościami próbkowania.

Serwer został wyposażony w wysokiej jakości wyjście USB oraz w port Gigabit Ethernet, umożliwiający aktualizację oprogramowania, przesył plików oraz łączność sieciową. Urządzenie zawiera także dwa porty danych USB, wbudowany dysk twardy oraz bufor pamięci podręcznej o pojemności 120 GB.
W X100 zastosowano rozwiązania opracowane pierwotnie z myślą o droższych modelach S10 i W20. Znajdziemy tu m.in. pamięć SSD przeznaczoną do odtwarzania oraz takie samo cyfrowe wyjście USB audio, jakie znalazło się w szczytowym W20. Wyjście korzysta z odrębnego obwodu zasilającego, co pozwala znacząco obniżyć poziom szumów w sygnale audio. Zostało także dokładnie zaekranowane celem ochrony przed zakłóceniami wysokoczęstotliwościowymi.
Nowym Aurenderem można sterować za pomocą przycisków na panelu frontowym, ale wygodniej będzie skorzystać z aplikacji Aurender Conductor, napisanej na iPada/iPada Mini. Poruszanie się po menu jest wtedy o wiele przejrzystsze i bardziej czytelne. Program powstał w 2011, został poddany kilku ulepszeniom i uzupełniony o nowe funkcje. Za jednym naciśnięciem przycisku lub kliknięciem w iPada całe biblioteki muzyczne mogą zostać posortowane pod kątem kategorii, rozdzielczości bitowych i częstotliwości próbkowania, a także zgodnie z ustawieniami użytkownika. Aplikacja Aurender Conductor została zaprojektowana specjalnie pod kątem zarządzania obszernymi zbiorami plików. Dodatkowo na ekranie X100 można skonfigurować takie opcje, jak sposób wyświetlania danych (informacje o utworze, poziom nagrania, playlisty, informacje o urządzeniu), tryb zasilania (on/off/standby) czy ustawienia przetwornika.
Aurender X100 będzie dostępny w dwóch wersjach, różniących się pojemnością wbudowanych dysków. Wersja L na dwóch HDD pomieści łącznie 6 TB, a S – 1 TB plików. Najbardziej przystępny cenowo ze wszystkich dotychczasowych Aurenderów powinien trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2014. Cenę X100L skalkulowano na 15050 zł, a X100S – na 12900 zł.