fbpx

HFM

artykulylista3

 

McIntosh MCD 550

McIntoshMCD550W katalogu McIntosha pojawił się nowy odtwarzacz CD. MCD 550 zastępuje produkowany dotychczas model MCD 500.
MCD 550 czyta płyty SACD/CD; jest także wyposażony w funkcję przetwornika c/a. Sygnał cyfrowy można dostarczyć do trzech wejść: koaksjalnego, optycznego i USB.


Do konwersji danych na sygnał analogowy Amerykanie wykorzystali ośmiokanałowy przetwornik PCM/DSD, przyjmujący sygnał o granicznych parametrach 32 bity/192 kHz. Skonfigurowano go tak, że każdemu z dwóch kanałów stereo przydzielono cztery kanały przetwornika. Zwiększa się dzięki temu dokładność reprodukcji sygnału, poprawia dynamika i odstęp od szumów. Układ pracuje zarówno z sygnałami PCM z płyt CD i wejść cyfrowych, jak również DSD z dysków SACD.
MCD 550 wyposażono w gniazda RCA i XLR o stałym i regulowanym poziomie sygnału. Można go więc podłączyć zarówno konwencjonalnie – do wzmacniacza zintegrowanego albo preampu – ale też bezpośrednio do końcówki mocy, wykorzystując wbudowaną regulację głośności.
Wejście USB umożliwia przesyłanie z komputera plików o parametrach 24 bity/192 kHz.
W nowym Maku znalazło się także wejście słuchawkowe, współpracujące z elastycznym układem High Drive. Oferuje on poziom wzmocnienia wyższy niż moduły montowane we wcześniejszych konstrukcjach i wysteruje praktycznie każde aktualnie produkowane słuchawki.
Płyta w MCD 550 obraca się z prędkością wyższą od standardowej, a dane są zapisywane w buforze pamięci i odczytywane z niego. Takie rozwiązanie przyczynia się do dokładniejszego odtwarzania i daje mniej błędów. Szufladę napędu wykonano z aluminium, co w urządzeniu tej klasy nie jest żadnym zaskoczeniem. Obudowę ze stali nierdzewnej zdobi klasyczny panel przedni z grubego szkła.
McIntosh MCD 550 jest już dostępny w Polsce. Cenę ustalono na 28500 zł.