fbpx

HFM

artykulylista3

 

Oppo 105D

Oppo105DJak można się było spodziewać, Oppo wprowadzi technologię Darbee Visual Presence do flagowego modelu odtwarzacza Blu-ray. W styczniu 2014 otrzymaliśmy oficjalną informację, że katalog amerykańskiej firmy wzbogaci się o nowy referencyjny model BDP-105D.


Bazą źródła z dopiskiem Darbee Edition jest dotychczasowy flagowiec – BDP-105EU. W BDP-105D znajdziemy identyczny tor dźwiękowy, w którym wykorzystano m.in. dwa przetworniki ESS Sabre32 Reference ES9018. Nowością jest fakt, że asynchroniczne wejście USB obsługuje teraz pliki DSD zarówno w formacie DSD64, jak i DSD128. Powinno się to spodobać osobom odtwarzającym muzykę z komputera.
Największe zmiany zaszły w sekcji wideo. Procesor obrazu Marvell Qdeo zastąpiono najnowszym układem Silicon Image VRS ClearView. Dodano również procesor obrazu odpowiedzialny za przetwarzanie Darbee Visual Presence. Technologia Darbee zwiększa dynamikę i realizm obrazu, pozwalając uzyskać najwyższą jakość z obecnie dostępnych materiałów wideo oraz płyt Blu-ray.
Oppo BDP-105D będzie dostępny w czarnej albo srebrnej obudowie. Cenę ustalono na 6999 zł.