fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bezprzewodowe Elaki

BezprzewodoweElakiPo Dynaudio i Focalu Elac wprowadził wysokiej klasy kolumny bezprzewodowe. Air-X to nie zabawki do komputera ani głośnik pod telewizor, ale poważne zestawy, kierowane do znacznie bardziej wymagających odbiorców.


Bezprzewodowe Elaki to kolumny aktywne, wyposażone we wzmacniacz Air-X Amp oraz stację bazową Air-X Base. Stacja pełni rolę jednostki centralnej, do której można podłączyć wiele źródeł, tak cyfrowych, jak i analogowych. Sygnały z Air-X Base do kolumn są przesyłane z rozdzielczością 24 bitów i częstotliwością próbkowania 48 kHz.
Wzmacniacz Air-X Amp pracuje w klasie AB i dostarcza każdej kolumnie 225 W. Charakter brzmienia dostroimy wbudowanym procesorem cyfrowym. Air-X Amp jest także wyposażony w wejścia analogowe RCA i XLR, do których można podłączyć sygnał z przedwzmacniacza albo odtwarzacza z regulowanym wyjściem i korzystać z konwencjonalnego połączenia kablami.
Wzmacniacz pozwala łączyć kilka zestawów głośnikowych, z których każdy może być kontrolowany przez jedną lub więcej stacji bazowych Air-X Base. Jedna stacja kontroluje do trzech stref.
Możliwość transmisji bezprzewodowej Elac oferuje na początek w zestawach serii 400: podstawkowych Air-X 403 i wolnostojących Air-X 407. Oba są już dostępne w sklepach i kosztują, odpowiednio, 12998 zł albo 21998 zł za parę. Jednostka centralna Air-X Base jest sprzedawana osobno w cenie 1799 zł.