fbpx

HFM

artykulylista3

 

Cambridge Audio DacMagic XS

CambridgeDacmagicXSCambridge Audio wprowadziło do oferty urządzenie, które może zainteresować użytkowników komputerów i słuchawek. DacMagic XS to przetwornik c/a z wejściem mikroUSB, wyposażony w moduł wzmacniacza słuchawkowego.


Dzięki wejściu mikroUSB DacMagic XS pozwala słuchać muzyki bezpośrednio z komputera. Zastępuje kartę dźwiękową, oferując moc i jakość brzmienia znacznie wyższe od dostępnych nawet w drogich laptopach. Jest przy tym kompatybilny z szeroką gamą słuchawek – minimum impedancji wynosi 12 omów. Wyposażono go w kość przetwornika ESS Sabre ESS9023 i wzmacniacz o mocy 150 mW i impedancji wyjściowej 0,5 oma. Regulacja głośności odbywa się w 53 krokach i można ją ustawić jednym palcem. Aktualną częstotliwość próbkowania pokazują LED-y. Sygnał wyprowadza analogowe złącze 3,5 mm.
DacMagic XS został pomyślany jako łatwe w instalacji i niedrogie ulepszenie wyjścia słuchawkowego dowolnego komputera. Instalacja ogranicza się do podłączenia go do portu USB w pececie lub Macu. Ten sam przewód USB jest używany zarówno do zasilania przetwornika, jak i transferu sygnału. DacMagic XS działa ze wszystkimi popularnymi formatami zapisu plików - zarówno MP3, jak i wysokiej rozdzielczości (FLAC, WAV). Ponadto może służyć do przesyłania muzyki z serwisów streamingowych (Spotify i Pandora), ścieżek dźwiękowych filmów oraz gier.
Urządzenie jest łatwe w użyciu i wystarczająco małe, aby stale mieć je przy sobie. Waży zaledwie 100 g. Za jego pomocą można też podłączyć laptop do domowego systemu hi-fi.
DacMagic XS został wyposażony w aluminiową obudowę, co ma zapewnić długą i bezproblemową eksploatację.
Najnowszy gadżet Cambridge Audio jest już dostępny w Polsce. Kosztuje 590 zł.