fbpx

HFM

artykulylista3

 

Acoustic Signature Wow

AcousticSignatureWowW katalogu Acoustic Signature pojawił się nowy model gramofonu. Niemiecka firma, kierująca swoją ofertę do miłośników winylu, tym razem proponuje źródło w bardzo przystępnej cenie.
Wow był premierowo pokazywany w czasie ubiegłorocznych targów High-End w Monachium. Teraz jest już seryjnie produkowany i dostępny w sprzedaży. Acoustic Signature proponuje dwie wersje: zwykłą i XL.


Pomimo że najtańszy w katalogu, Wow jest produkowany ręcznie. Podobnie jak w pozostałych gramofonach Acoustic Signature łożysko wykonano z materiału Tidorfolon, będącego autorskim opracowaniem firmy. Producent udziela na nie dziesięcioletniej gwarancji.
Na gładkiej powierzchni korpusu gramofonu nie ma ani jednego przycisku — funkcjami sterujemy za pomocą czujników dotykowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie wygląda estetycznie i niebanalnie. Opracowany od podstaw silnik jest sterowany cyfrowym procesorem, dzięki czemu uzyskano bardzo dobrą stabilność obrotów. Aluminiowy talerz waży 4,5 kg. W zestawie dołączono ramię Rega 202.
Górna część gramofonu jest wykonana z błyszczącego akrylu w kolorze czarnym albo białym – do wyboru.
Wow XL bazuje na modelu Wow i jest jego rozwinięciem. Kształt pozostał podobny, ale w korpusie, zamiast 3-mm akrylu, zastosowano 10-mm, masywny płat aluminium. Większy aluminiowy talerz ma grubość 34 mm i waży 6,4 kg. Jest identyczny jak ten w wyższym modelu Barzetti. Jego masa jest o 50 % wyższa niż w zwykłym modelu Wow. Konstrukcja gramofonu umożliwia zastosowanie dowolnego ramienia dziewięciocalowego. Całość wyposażono w regulowane nóżki z aluminium.
Nowe gramofony Acoustic Signature są już dostępne w Polsce. Wow kosztuje 5700 zł (z ramieniem Rega RB 202), natomiast Wow XL – 6930 zł bez ramienia.