fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audio Research CD6

AudioResearchCD6W katalogu Audio Researcha pojawił się kolejny odtwarzacz CD. Po Reference CD9 Amerykanie wprowadzają tańszy, tranzystorowy CD6.
Podobnie jak referencyjny poprzednik „szóstka” to pełnowartościowy odtwarzacz CD, wyposażony w wejścia cyfrowe. Dzięki nim może pełnić rolę zewnętrznego DAC-a, np. dla komputera.

Zestaw złącz obejmuje asynchroniczny port USB 2.0HS, koaksjalne RCA i dwa toslinki. Graniczne parametry sygnału to 24 bity/192 kHz. Do odczytu srebrnych krążków wykorzystano sprawdzony transport Philips Pro2R. Obok cyfrowych wejść uwzględniono również wyjścia AES/EBU i BNC, a także analogowe XLR i RCA. Zasilanie podłącza się do konwencjonalnego złącza IEC 15 A.
CD6 zastępuje w ofercie produkowany od pięciu i pół roku model CD5. Tak jak w droższych urządzeniach – Ref DAC-u oraz Ref CD9 – w CD6 zastosowano zestaw czterech 24-bitowych przetworników c/a, działających w trybie monofonicznym, oraz dwa oscylatory główne. Jeden obsługuje wielokrotności częstotliwości 44,1 kHz, a drugi – 48 kHz. Sygnał z dowolnego wejścia oraz płyty CD może zostać poddany upsamplingowi. Użytkownik może także wybrać charakterystykę filtra cyfrowego – łagodną albo stromą.
Analogowy stopień wyjściowy wykonano w oparciu o tranzystory FET, zasilane regulowanymi napięciami. Urządzenie nie generuje zbyt wiele ciepła, więc może pracować zamknięte w szafce.
Rozmieszczenie elementów na przedniej ściance jest identyczne, jak w Ref CD9. Wyświetlacz można przyciemnić. Srebrne przyciski stanowią standard wyposażenia dla panelu frontowego w kolorze „natural”. Obudowa i górna pokrywa są barwione na czarno.
CD6 wyposażono w metalowy pilot. Aby można było korzystać z wejścia USB 2.0HS, należy zainstalować w komputerze firmowe sterowniki ASIO.
Najnowszy odtwarzacz Audio Researcha jest już dostępny w sprzedaży. Dystrybutor ustalił cenę na 41600 zł.