fbpx

HFM

artykulylista3

 

Monitor Audio Airstream

MonitorAirstreamS300W ofercie Monitor Audio pojawiła się kolejna nowość: stereofoniczny głośnik bezprzewodowy. Airstream S300 umożliwia bezprzewodową transmisję plików muzycznych, zapisanych w komputerze, tablecie lub smartfonie firmy Apple.


Airstream S300 to zgrabny głośnik bezprzewodowy wyposażony w dwie dwudrożne sekcje przetworników, po jednej na kanał. Jak łatwo się domyślić, Monitor Audio sięgnęło po swoje ulubione membrany warstwowe z aluminium pokrytego tlenkiem glinu (C-CAM). Wysokie tony reprodukuje 25-mm złocona kopułka, a niskie – stożek o średnicy 10,2 cm. Głośniki są zasilane wzmacniaczami pracującymi w klasie D. Ich moc to 2 x 50 W i 2 x 20 W. Pobór energii w trybie czuwania wynosi 0,33 W; maksymalny: 140 W.
Odtwarzanie bezprzewodowe jest realizowane poprzez aplikację Airplay, więc będzie się w zasadzie ograniczać do urządzeń Apple’a. Funkcja Airplay Direct umożliwia streaming sygnału bezpośrednio do S300. Nie ma konieczności łączenia z siecią poprzez router. Można natomiast podłączyć dowolne źródło kablowo. Do tego celu przewidziano uniwersalne wejście 3,5 mm.
Airstream został wyposażony w układ automatycznej korekcji parametrów sygnału, w zależności od miejsca ustawienia. Do sterowania służy pilot.
Nowy głośnik Monitor Audio jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: szarym z czarną maskownicą i białym z maskownicą jasnoszarą. Cena nie zależy od kolorystyki i wynosi 1790 zł.