fbpx

HFM

artykulylista3

 

Teac

TeacTeac zapowiedział aktywizację działań w Polsce. Co z tego wyjdzie, przekonamy się niebawem. Na razie przypominamy kilka najważniejszych informacji na temat tej japońskiej marki.
Firma powstała w 1953 roku, więc właśnie obchodzi 60. urodziny.

Oferta obejmuje produkty przeznaczone dla wielu gałęzi przemysłu muzycznego – od high-endu, poprzez sprzęt do studiów nagraniowych, a na systemach AV kończąc. Doświadczenia zdobyte przy okazji projektowania sprzętu dla zawodowców inżynierowie firmy wykorzystują przy projektowaniu urządzeń dla audiofili. Dzięki temu mogą się sprawnie poruszać w świecie domowego i profesjonalnego audio i rozpatrywać każdy nowy model pod kątem pracy w różnych warunkach i rozmaitych zastosowań. Miłośnicy dobrego dźwięku w domowym zaciszu mają do wyboru m.in. komponenty z serii Classic, Reference i Distinction, a także uniwersalne konstrukcje kompaktowe.
Serię Classic tworzą funkcjonalne produkty zamknięte w niewielkich obudowach. Przykładem może być mikrowieża CR-H700, która w połączeniu z głośnikami LS-H265 pozwala odtwarzać dźwięk z płyt CD, rozgłośni internetowych, a także plików zapisanych w urządzeniach przenośnych Apple’a lub w komputerach PC/Mac. Dzięki wyposażeniu w moduły AirPlay i Wi-Fi możliwa jest także transmisja bezprzewodowa.
W wyższej serii Reference także znajdziemy minisystemy, ale klasyfikowane w segmencie premium. Rozmiary pozostają kompaktowe, jednak dobór lepszych podzespołów ma się przełożyć na bardziej naturalne brzmienie. Obudowy wykonuje się w całości z metalu, a wewnątrz montuje m.in. zaawansowane wzmacniacze w klasie D, przetworniki Burr Brown PCM5102, a także specjalność zakładu – oryginalne mechanizmy CD.
Topową pozycję w ofercie Teaca zajmuje linia Distinction, zawierająca klasyczne konstrukcje stereo w pełnowymiarowych obudowach. Znajdziemy tu trzy wieże, składające się ze wzmacniacza zintegrowanego, odtwarzacza CD/SACD oraz tunera. Potwierdzeniem dbałości o jakość mają być takie podzespoły i rozwiązania, jak przetworniki Cirrus Logic CS 4398, wejścia i wyjścia XLR, użycie elementów dyskretnych zamiast układów scalonych oraz bezpośrednie wejścia liniowe, omijające nieużywane regulacje w torze sygnałowym.
O nowościach i cenach komponentów z katalogu Teaca będziemy informować na bieżąco.