fbpx

HFM

artykulylista3

 

Oppo BDP-103D

OPPOBDP103DW ofercie Oppo pojawił się kolejny odtwarzacz Blu-ray dla wymagających kinomanów. BDP-103D został wyposażony w procesor Darbee Visual Presence.
Pierwsza publiczna prezentacja nowego Blu-raya Oppo odbyła się na wystawie CEDIA (USA), w dniach 25-28 września 2013.


Udaną wersję standardową BDP-103EU udoskonalono o technologię DVP (Darbee Visual Presence), dzięki czemu obraz ma być jeszcze głębszy, płynniejszy i bardziej szczegółowy. Podobnie jak bazowa „stotrójka”, wersja BDP-103D odtwarza sygnał wideo nie tylko z płyt DVD i Blu-ray, ale także z plików multimedialnych oraz usług sieciowych.
Visual Presence to technologia obróbki sygnału wizyjnego, opracowana przez amerykańską firmę Darbee z myślą o poprawie głębi i realizmu materiału wideo. W rezultacie jakość sygnału HD zaczyna być porównywalna z obrazem o oryginalnych parametrach 4K. Układ z technologią DVP w czasie rzeczywistym analizuje sygnał video i wprowadza korektę głębi i przejrzystości obrazu. Proces ten nie wpływa na kalibrację systemu kinowego.
Dzięki technologii DVP, Oppo BDP-103D może aktywować algorytm trójwymiarowej głębi i za pomocą jednego z trzech ustawień pracy procesora wybrać obraz, który najbardziej przypadnie do gustu użytkownikowi. Poziom ingerencji procesora można regulować i dostosowywać do potrzeb widza.
Najnowszy Blu-ray Oppo w Polsce kosztuje 3659 zł.