fbpx

HFM

artykulylista3

 

Kombajn ATC

ATCSIAW ofercie ATC pojawiło się ciekawe urządzenie, które łączy kompaktowe wymiary z funkcjonalnością. ATC SIA CD zawiera wszystko, czego w domowym systemie potrzeba i nie zajmuje dużo miejsca.
ATC SIA CD w jednej obudowie o niebanalnym wzornictwie mieści wzmacniacz, odtwarzacz CD oraz przetwornik c/a z wejściami cyfrowymi różnych standardów, z USB włącznie. Wystarczy podłączyć kolumny i nacisnąć „play”.


Brytyjska wytwórnia jest znana głównie z wysokiej klasy studyjnych monitorów oraz zasilającej je elektroniki z górnej półki. Wprowadzając SIA CD chce pokazać, że umieszczenie kilku urządzeń we wspólnej obudowie nie musi oznaczać kompromisu w dziedzinie jakości brzmienia.
W SIA CD zainstalowano pracujący w klasie AB wzmacniacz o mocy 100 W na kanał. Dla słuchawek przewidziano osobny obwód, pozwalający podłączyć praktycznie dowolne nauszniki. Odtwarzacz czyta płyty CD w postaci fabrycznej i nagrywalnej. Do przetwornika można dostarczyć sygnał z zewnętrznego napędu, komputera czy serwera plików. Użytkownik ma do dyspozycji trzy wejścia cyfrowe: optyczne, koaksjalne i USB. To ostatnie przyjmuje sygnał o granicznych parametrach 16 bitów/48 kHz.
Poza cyfrowymi kombajn ATC zawiera dwa wejścia analogowe, do których można podłączyć zewnętrzne źródła sygnału, np. tuner. Odtwarzanie dźwięku z gramofonu będzie wymagało zaopatrzenia się w osobny przedwzmacniacz korekcyjny, ponieważ ATC nie ma wbudowanego modułu phono.
Obudowę wykonano w całości z metalu. Nie zapomniano o panelach tłumiących wibracje. Front i pokrętła to lite aluminium; reszta elementów jest stalowa. Wzornictwo kontynuuje linię pozostałych urządzeń z katalogu ATC.
SIA CD jest składany ręcznie w Wielkiej Brytanii. Do wyboru przewidziano wersję czarną, srebrną oraz w czarnym lakierze fortepianowym. W podstawowym wykończeniu urządzenie kosztuje 15500 zł. Fortepianowa czerń wymaga dopłaty 2500 zł.