fbpx

HFM

artykulylista3

 

Lekkie Sennheisery

SennheiserLightNa targach IFA w Berlinie Sennheiser pokazał trzy nowe modele słuchawek przeznaczonych do współpracy z urządzeniami przenośnymi. PX95, PMX95 i PCX95 bazują na podobnych rozwiązaniach, są lekkie i łatwo się z nimi przemieszczać.
PX95 i PMX95 to słuchawki o impedancji 32 omów. Różnią się kształtem pałąka. PMX95 są wariacją PX95 wyposażoną w elastyczny pałąk szyjny, który zapewnia dużą elastyczność i wytrzymałość.


Nowo zaprojektowane poduszki nauszników wykonano ze specjalnego materiału gąbkowego, który jest wygodny w noszeniu, a przy okazji tworzy korzystne otoczenie akustyczne dla muzyki. Pozycję nauszników w PX95 łatwo dopasować do głowy dzięki ich regulowanej wysokości. PMX95 dają możliwość ich przesuwania. Oba modele wyposażono w dynamiczne przetworniki i niskoprofilowy kątowy wtyk 3,5 mm (mały jack). PMX95 ważą 54 g i są nieco lżejsze od PX95 (71 g).
Najlżejsze z trójki, co nie dziwi, są dokanałowe PCX95 – ważą zaledwie 21 g. Dynamiczne przetworniki umieszczono w miniaturowych obudowach spiętych pałąkiem szyjnym. W komplecie producent dołącza trzy rozmiary dousznych gąbek – S, M i L.
Omawiane modele są już dostępne w Polsce. PX95 kosztują 209 zł, PMX95 – 299 zł, a PCX95 – 239 zł.