fbpx

HFM

artykulylista3

 

AKG K391NC

AKGK391W katalogu AKG pojawiła się ciekawa nowość. K391NC to miniaturowe słuchawki dokanałowe wyposażone w system aktywnej izolacji od hałasu zewnętrznego.
Dopisek NC w symbolu AKG to angielskie Noise Cancelling, czyli dosłownie – eliminacja hałasu. W słuchawkach znajduje się system miniaturowych mikrofonów, które zbierają informacje o akustycznym otoczeniu, a następnie przekazują je do procesora. Ten, na podstawie dostarczonych odczytów, generuje sygnał w przeciwfazie. Szum otoczenia i ten w przeciwfazie znoszą się, co znacznie zwiększa komfort odsłuchu i pozwala obniżyć poziom głośności. W słuchawkach dokanałowych jest to zaleta kluczowa, ponieważ źródło dźwięku umieszczane bezpośrednio w kanale słuchowym stanowi potencjalne zagrożenie i nie powinno być zbyt głośne. W przeciwnym razie może dojść do czasowego albo trwałego uszkodzenia słuchu, a tego żaden meloman by sobie nie życzył.


Słuchawki AKG są zmyślne, a przy tym bardzo lekkie. Bez kabla zasilającego ważą zaledwie 8 g. Miniaturowe przetworniki pracują w obudowie zamkniętej. Producent deklaruje pasmo przenoszenia 12 Hz – 24 kHz.
K391NC zostały przystosowane do współpracy z iPhone’ami i iPadami. Na kablu umieszczono trójprzyciskowy pilot sterujący tymi urządzeniami oraz mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów. Sztywne etui idealnie pasuje, a przy okazji chroni gadżety Apple’a. Projektanci pomyśleli także o jeszcze jednym zastosowaniu. W zestawie dołączany jest specjalny adapter, pozwalający używać K391NC w samolocie. Bateria wystarczy nawet na lot do Hongkongu. Jedno ładowanie gwarantuje 35 godzin słuchania w błogiej ciszy. AKG 391NC są już dostępne w Polsce. Cenę ustalono na 699 zł.