fbpx

HFM

artykulylista3

 

Harman HKTS5

HarmanHKTS5W katalogu Harmana pojawił się budżetowy zestaw głośników do kina domowego. HKTS5 to propozycja dla osób, którym zależy na dźwięku dookólnym, ale niekoniecznie takim, który kruszy mury i uprzykrza życie sąsiadom.
Zestaw HKTS5 to klasyczny układ 5.1. Składa się z czterech satelitek, głośnika centralnego i aktywnego subwoofera HKTS 160SUB. Satelity są konstrukcjami dwudrożnymi, wyposażonymi w 12-mm kopułkę wysokotonową i 75-mm przetwornik nisko-średniotonowy. W głośniku centralnym pracuje tweeter 19 mm, umieszczony między dwoma 75-mm stożkami. Do prawidłowego wysterowania głośników zalecane są wzmacniacze o mocy 10-80 W na kanał.


Pasmo niskich częstotliwości uzupełnia aktywny subwoofer 160SUB. Wyposażono go we wzmacniacz o mocy 60 W RMS i 20-cm głośnik. Można płynnie regulować natężenie sygnału i częstotliwość podziału (50-150 Hz).
Obudowy są niewielkie i przystosowane do powieszenia na ścianie. W komplecie znajdują się nawet uchwyty. Wszystko po to, żeby nagłośnienie jak najłatwiej wtopić w wystrój pokoju i cieszyć się dobrym dźwiękiem, nie narażając na estetyczny kompromis. Poza uchwytami nabywca otrzymuje niewielkie podstawki, przeznaczone do ustawienia głośników na półce oraz okablowanie głośnikowe i przewód LFE do subwoofera.
Harman HKTS5 w październiku wchodzi do sprzedaży w Polsce. Zestaw jest naprawdę budżetowy i kosztuje tylko 1699 zł.