fbpx

HFM

artykulylista3

 

McIntosh C2500

McIntoshC2500McIntosh opracował bogato wyposażony przedwzmacniacz C2500. Urządzenie zawiera przetwornik c/a z asynchronicznym wejściem USB, przedwzmacniacz phono MM/MC, wzmacniacz słuchawkowy i całą masę wejść.
McIntosh C2500 to przedwzmacniacz lampowy przeznaczony do bardzo rozbudowanych systemów stereo. Można podłączyć aż piętnaście źródeł, w tym pięć cyfrowych; dosłownie wszystko – od gramofonu po komputer z plikami.


Sygnał wzmacniają trzy podwójne triody, co ma zapewnić wysoką jakość brzmienia i kompatybilność z podłączanymi końcówkami mocy. C2500 wyposażono w sześć analogowych wejść RCA i dwa XLR, a dodatkowo dwa gramofonowe – MM i MC. Dla każdego źródła można oddzielnie ustawić i zapamiętać regulację barwy tonu (zakres +/- 12dB). Sygnał cyfrowy, o granicznych parametrach 32 bity/192 kHz, przyjmuje USB 2.0 pracujące w trybie asynchronicznym. Uniezależnia to w dużym stopniu wejście od taktowania procesora w komputerze i pozwala uzyskać wyższą jakość dźwięku z plików muzycznych. Do tego dodano jeszcze dwa wejścia koaksjalne SPDIF i dwa toslinki.
Wbudowany przedwzmacniacz słuchawkowy ma gwarantować wysoką jakość dźwięku oraz kompatybilność z dowolnymi słuchawkami, włączając nawet wyjątkowo oporne 600-omowe.
Wzornictwo i wykonanie obudowy to klasyczne elementy stylu McIntosha. Za taflą szkła oprawioną w metalową ramkę znajdują się dwa podświetlane wskaźniki wychyłowe. Nie zabrakło detali z polerowanej stali nierdzewnej, dzięki którym urządzenie wygląda dobrze pod każdym kątem.
McIntosh C2500 jest już dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 27500 zł.