fbpx

HFM

artykulylista3

 

Amplitunery Pioneer VSX

PioneerVSX323Ubiegłoroczna linia amplitunerów Pioneer VSX zyskała pochlebne recenzje i uznanie wśród entuzjastów brzmienia między innymi dzięki przystępnym cenowo modelom, które niejednokrotnie sięgały poziomu jakości znanego z bardziej zaawansowanych konstrukcji. Wysiłek inżynierów w pełni został doceniony m.in. poprzez przyznanie amplitunerowi VSX-922 prestiżowej nagrody EISA 2012-2013. Nie dziwi zatem fakt, że seria doczekała się swojej kontynuacji, która ambitnie podnosi poprzeczkę i po raz kolejny zmierza po tytuł jednej z najciekawszych propozycji segmentu audio 2013 roku.


Aktualnie na polskim rynku dostępnych jest 5 modeli z nowej serii, w tym trzy pięciokanałowe amplitunery VSX-323, VSX-423 i VSX-528, a także dwa siedmiokanałowe: VSX-828 i VSX-923. Warto tutaj wspomnieć, że już od pierwszego modelu do dyspozycji użytkownika oddano szeroką gamę nowoczesnych technologii, takich jak obsługa standardu trójwymiarowego obrazu i zaawansowanej rozdzielczości Ultra HD 4k, czy wsparcie dla odtwarzania multimediów zgromadzonych na urządzeniach Apple iPod i iPhone. To przyszłościowe podejście zaowocowało znakomitymi możliwościami, które są dostępne także dla początkujących entuzjastów audio bez konieczności inwestowania w rozbudowany system AV.
Idąc w górę od modelu wejściowego funkcjonalność amplitunerów progresywnie wzbogaca się o kolejne atuty. Począwszy od VSX-423 moc przypadająca na kanał została zwiększona do 130 W moc, przy czym zastosowano system automatycznej kalibracji MCACC, dzięki któremu uciążliwa korekta ustawień poziomów poszczególnych kolumn to już przeszłość. VSX-528 z kolei wprowadza dwa dodatkowe złącza HDMI (razem 6), w tym przedni port MHL (Mobile High Definition Link) do odtwarzania wideo ze zgodnych smartfonów w jakości 1080p. Oprócz tego po raz pierwszy w serii pojawiają się udogodnienia sieciowe związane z certyfikacją DLNA, strumieniową transmisją AirPlay i wsparciem dla smartfonów HTC poprzez HTC Connect. Podłączenie sieci odbywa się za pomocą przewodowego interfejsu Ethernet. Siedmiokanałowy VSX-828 posiada wszystkie wyżej wymienione funkcje, dorzuca jednak do stawki możliwość stworzenia drugiej strefy nagłośnienia oraz odtwarzanie muzyki i metadanych ze wszystkich wersji Apple iPad.
Ukoronowaniem serii jest model VSX-923, który gromadzi w sobie całą potęgę powyższych technologii i oferuje rozrywkę audio-wideo na niemal bezprecedensową skalę. Siedem kanałów amplitunera wzbogacono o drugie wyjście na subwoofer, dzięki czemu zyskujesz wybór między dwoma głośnikami niskotonowymi w jednym pomieszczeniu lub dodatkowym podbiciem basu w drugiej strefie nagłośnienia. W tej jednostce każdy kanał zostaje zasilony mocą 150 W, co pozwala wykorzystać w pełni potencjał zestawu głośnikowego. Mocne i dynamiczne brzmienie zostało wsparte obsługą kodeka DTS Neo:X 7.1, który dodaje całości głębi i intensywności, a jednocześnie zachowuje spójną charakterystykę oryginalnej ścieżki. W rezultacie model umożliwia generowanie prawdziwie trójwymiarowej sceny dźwiękowej wokół słuchacza. Na tym nie koniec ulepszeń, bowiem gama złącz HDMI tego amplitunera obejmuje osiem wejść (wraz z MHL) i dwa wyjścia. Jednostka zatem nie tylko oferuje bogate opcje transmisji sygnału HD, ale także gwarantuje możliwość stworzenia w drugiej strefie systemu z obsługą urządzeń źródłowych tego typu. Liczba funkcji VSX-923 faktycznie prezentuje się imponująco, przy czym nie zapomniano ani o obsłudze formatów audio wysokiej rozdzielczości, ani o zaawansowanych systemach wsparcia obrazu ze skalowaniem do Ultra HD 4k na czele.
Nowe amplitunery spod bandery Pioneera kusi niemal pod każdym względem, od atrakcyjnej obudowy po równie piękne zaplecze technologiczne. Tegoroczne VSX-y są godnymi następcami poprzednich modeli, również w zakresie polityki cenowej. W efekcie amplitunery tej serii mają szansę podbić serca zapalonych entuzjastów techniki audio-wideo, a nowicjuszom pozwolą zasmakować nowoczesnego wymiaru rozrywki multimedialnej.

Artykuł sponsorowany nadesłany przez zamawiającego.

redcoon Polska Sp. z o.o.
ul. Fordońska 393
85 - 790 Bydgoszcz
Tel. +48 (0) 52 564 23 86
Faks +48 (0) 52 347 23 25
www.redcoon.pl | www.redcoon.com