fbpx

HFM

artykulylista3

 

Monobloki Octave

OctaveMRE220Octave opracowało kolejny wzmacniacz z lampami KT120. Monobloki MRE220 bazują na stereofonicznej końcówce mocy RE290.
Aktualnie Octave proponuje trzy wzmacniacze zaprojektowane specjalnie pod kątem KT120 – obok wymienionej końcówki stereo i monobloków jest jeszcze zintegrowany V110.
Jak na konstrukcję lampową, MRE220 charakteryzuje się imponującymi osiągami. W każdym kanale pracują cztery tetrody KT120, z których uzyskano moc aż 220 W/4 Ω RMS i 300 W w impulsie. Układ pracuje stabilnie do 2,5 Ω, a odstęp od szumu przekracza 116 dB!


Sygnał podłączymy do gniazd XLR i RCA. Sekcję wejść można opcjonalnie wyposażyć w transformatory. Symetryzują one sygnał, pozwalają wyeliminować pętlę masy i szum wysokoczęstotliwościowy, a przy okazji chronią przed pojawieniem się napięcia stałego.
Jako druga opcja dostępne są zewnętrzne moduły Black-Box i Super Black-Box, zwiększające pojemność filtrującą, odpowiednio, 4- i 10-krotnie w porównaniu z konfiguracją bazową. Ich zastosowanie będzie uzasadnione w przypadku skrajnie trudnych do wysterowania kolumn. Z resztą monobloki poradzą sobie bez dopalacza.
Wzmacniacze wyposażono w tryb Eco i intuicyjny układ ustawiania prądu spoczynkowego. Pobór mocy przy pełnym wysterowaniu sięga 500 W.
Do wyboru przewidziano srebrną i czarną wersję kolorystyczną.
MRE220 są sprzedawane w parach. Cena to 69900 zł.